Laboratoř Nadace Vodafone

Nastartujte inovace kolem vás

Evropská unie, Evropský sociální fond, Operační program Zaměstnanost Evropská unie, Evropský sociální fond, Operační program Zaměstnanost

Vlakem jednoduše.cz

Pokud jste cestovali vlakem, určitě jste zažili situaci, kdy se nastupovalo do vlaku z nízkého nástupiště. Určitě jste zažili, kdy přístup na nástupiště je až po zastavení vlaku, protože nástupiště je úzké a kolem projíždí vlak. A teď si představte jak se v takové siuaci má poradit maminka s kočárkem. V podobné situaci se ale mohou ocitnout všichni, kteří se obávají (strmých) schodů. Například "jen" proto, že mají těžký kufr na kolečkách.

Náš projekt Vlakem jednoduše.cz se snaží pomoci lidem s cestováním vlakem tím, že je připraví na cestu. Fotíme, popisujeme a hodnotíme nádraží z pohledu uživatelské přívětivosti a bezpečnosti.

Druhou části je popis a hodnocení osobních železnicích vozů: který vlak je nízkopodlažní, kde je místo na kočárek, na kolo, zda je záchod ve voze vhodný i pro lidi na vozíku, zda je na záchodě přebalovák.

Na webu Vlakem jednoduše.cz je také poradna určena přímo pro cestování vlakem s kočárkem a malými dětmi. Zde radíme rodičům, kterým konkrétním spojem a vozem v soupravě se vydat. Na co si dát při nastupování a přestupování pozor, aby jejich cesta proběhla bezpečně a v pohodě.

Vyhledávání a výběr

Inkubace

Akcelerace

Růst

  • Dosažená fáze Růst
  • Rok podpory 2018 - 2019
  • Region Celá ČR

web projektu

Souhlasím s použitím cookies dle Prohlášení o ochraně osobních údajů na webu Laboratoř Nadace Vodafone. Rozumím