Laboratoř Nadace Vodafone

Nastartujte inovace kolem vás

Evropská unie, Evropský sociální fond, Operační program Zaměstnanost Evropská unie, Evropský sociální fond, Operační program Zaměstnanost

Minulý ročník vyhrála aplikace CF Hero, která inovuje péči o pacienty s cystickou fibrózou.
Kdo vyhraje 5. ročník?

Podpořené projekty

Aktuálně běžící projekty

V letošním ročníku Laboratoře jsme měli skoro 60 projektů. Momentálně se nacházíme ve fázi akcelerace, do které postoupilo 5 projektů, dalším projektům nicméně poskytujeme dále průběžnou podporu tak, aby maximum z nich došlo se svým produktem až na trh. Můžete se inspirovat také v již realizovaných projektech.

V této fázi vyhledáváme vhodné projekty – kvalifikační kritéria najdete zde. Tato fáze trvá 3 měsíce, začíná v březnu a uzávěrka přihlášek je koncem září. V této fázi bude vybráno až 50 projektů, které postoupí do dalšího kola inkubace.

V této fázi se upevňují projektové týmy, získávají potřebné znalosti pro další rozvoj projektu od zkušených mentorů. Tato fáze trvá 3 měsíce, začíná v říjnu a končí v lednu. V této fázi bude vybráno až 20 projektů, které postoupí do dalšího kola akcelerace.

V této fázi se týmy zaměřují na detailní zpracování všech parametrů podnikatelského záměru jako je definování cílových skupin, produktů a cenové politiky, distribučních kanálů, konkurence, technického řešení, rozpočtu, rizik a projektového plánu. Týmy pracují na minimálním produktu. Tato fáze trvá 3 měsíce, začíná v únoru a končí v dubnu. V této fázi budou vybráno až 10 projektů, které postoupí do dalšího kola růstu.

V této fázi už jdou připravené týmy s definovaným produktem na trh – pouštějí se do pilotních realizací, získávají první zkušenosti z reálného provozu a adaptují podle toho své plány a produkty. Opět využívají podpory mentorů programu. Tato fáze trvá 3 měsíce, začíná v květnu a končí v červenci. Do této fáze vstupují dva projekty s největším potenciálem.

Souhlasím s použitím cookies dle Prohlášení o ochraně osobních údajů na webu Laboratoř Nadace Vodafone. Rozumím