Laboratoř Nadace Vodafone

Nastartujte inovace kolem vás

Evropská unie, Evropský sociální fond, Operační program Zaměstnanost Evropská unie, Evropský sociální fond, Operační program Zaměstnanost

Po stopách divočiny

Zdraví naší krajiny úzce souvisí se stavem lesů. Pokrývají celou její třetinu. Člověkem pozměněné se lesy však neumějí „srovnat“ s přívaly vod nebo suchem. Při hledání rovnováhy má však člověk nečekaného spojence – velké šelmy, jako jsou rysi, vlci nebo medvědi. A to přesto, že je dříve téměř vyhubil. Šelmy loví lesní býložravce a přirozeně snižují jejich počet, lesy tak mají větší šanci se uzdravit. „Mlsná“ zvěř bude ve smrkových monokulturách méně okusovat a tím likvidovat semenáčky jiných druhů, a lesy dostanou šanci se změnit, zesílit. Šelmy je ale potřeba stále ochraňovat. Nejen před pytláky, ale i pro člověka běžnou infrastrukturou. Pomoc může každý, kdo aspoň občas vyráží do přírody na výlet, nejen Rysí a Vlčí hlídky. My tomu chceme vytvořit podmínky.

Projekt spočívá v návrhu aplikace na rozpoznání stop šelem zpřesněný testováním, stavbě její architektury, tvorbě business modelu s udržitelným vícezdrojovým financováním.

Onepager Po stopách divočiny

  • Rok podpory 2016 - 2017
  • Autor/organizace Hnutí DUHA
  • Region Celá ČR
  • Výše podpory 1 000 Kč

web projektu

Souhlasím s použitím cookies dle Prohlášení o ochraně osobních údajů na webu Laboratoř Nadace Vodafone. Rozumím