Laboratoř Nadace Vodafone

Nastartujte inovace kolem vás

Evropská unie, Evropský sociální fond, Operační program Zaměstnanost Evropská unie, Evropský sociální fond, Operační program Zaměstnanost

Jsme inkubační a akcelerační program pro technologické a sociální startupy

Laboratoř Nadace Vodafone je inkubační a akcelerační program, který zvyšuje ekonomický a sociální dopad projektů, které vytváří nebo rozvíjejí sociální inovace s využitím technologií. Do Laboratoře vstupují nejčastěji malé týmy s nápadem, které během 9 měsíců intenzivní práce s podporou mentorů, konzultantů a školitelů vybudují udržitelný sociální podnik. 

Laboratoř provází týmy pod počátečního nápadu, přes formulaci projektového plánu až po testování produktu a jeho uvedení na trh – získání pilotních zákazníků a investorů. Laboratoř ověřuje zájem trhu a snižuje rizika inovací s ohledem na finanční udržitelnost a zvyšuje jejich dopad tak, aby přesáhl hranici tisíce koncových uživatelů, kteří mají z inovačního řešení přímý a doložitelný užitek.

Od roku 2017 realizuje Nadace Vodafone Laboratoř ve spolupráci se StartupYardem, Autreo a Centrem ekonomických studií VŠEM . Od roku 2013 Laboratoř úspěšně absolvovalo 75 inovačních projektů, z nichž 3 projekty expandovaly do zahraničí a 40% z nich stále funguje.

Co od nás dostáváte

Zkušené mentory a konzultanty

kdo jsou mentoři

Propojení na komunitu investorů

naši partneři

Prostředky na fungování týmu

Jak se zapojit

Vstup na český i zahraniční trh

úspěšné projekty

Náš tým

Jan Bízik

Jan Bízik

Projektový manažer

Jan Bízik

Honza je velký fanoušek technologií a společensky odpovědného podnikání. Patří mezi pionýry české start-upové scény a podnikání v high-tech si vyzkoušel na vlastní kůži.

jan.bizik@nadacevodafone.cz
+420 773 584 738

Jan Fencl

Jan Fencl

Programový manažer

Jan Fencl

Honza je programovým manažerem pro Technologie pro společnost a Laboratoř Nadace Vodafone.

jan.fencl1@vodafone.com
+420 607 555 459

Veronika Řídelová

Veronika Řídelová

PR, eventy, sociální média

Veronika Řídelová

Veronika se stará o propagaci Laboratoře Nadace Vodafone a projektů, které v ní vznikají. V její režii jsou taky všechny naše eventy.

pr.laborator@nadacevodafone.cz
+420 736 531 589

Jolana Hájková

Jolana Hájková

scouting, administrativa a finance

Jolana Hájková

Cedric Maloux

Cedric Maloux

CEO, StartupYard

Cedric Maloux

Cedric zakládá a řídí internetové startupy od roku 1996 a je současným ředitelem akcelerátoru StartupYard. Je členem "Conseillers du Commerce Extérieur de la France", poradního orgánu francouzské vlády pro oblast zahraničního obchodu. Cedric se celou svou kariéru věnuje překlápění technologií do podnikatelských příležitostí.

cedric@startupyard.cz

Lucie Vnoučková

Lucie Vnoučková

Odborná garantka evaluace

Lucie Vnoučková

Lucie zajišťuje evaluaci a hodnocení efektivnosti impaktů a výstupů projektu Laboratoř Nadace Vodafone 2.0. Působí na CES VŠEM a věnuje se především výzkumu v oblasti lidských zdrojů.

lucie.vnouckova@vsem.cz

Hana Urbancová

Hana Urbancová

Evaluátorka

Hana Urbancová

Hana působí jako externí hodnotitel projektu Laboratoř Nadace Vodafone.  Spolupracuje s výzkumnou organizací CES a ve výzkumu se věnuje sdílení znalostí, age managementu a business continuity.

hana.urbancova@vsem.cz

Mentoři

Hana Vejborná

Hana Vejborná

Výzkum

Hana Vejborná

Hana působí v Ipsos jako Associate Director. Podílí se na výzkumech reklamní strategie a rozvíjí nové možnosti výzkumu, nejvíce v oblasti neuro výzkumu. Hana absolvovala Sociologii na FSV UK. Získala zkušenosti v TNS Aisa, GfK, SCaC a Westminster. Nedávno navázala jako dobrovolník spolupráci s Neziskovky.cz v oblasti marketingové komunikace neziskovek.

Miloslav Drábik

Miloslav Drábik

Výzkum

Miloslav Drábik

Míla se v rámci své práce věnuje především projektům z oblasti veřejného mínění/public affairs. Magisterský titul získal v oblasti Sociologie na FF UK, specializace „Sociologie veřejného mínění“. Zapojil se i do výzkumů na téma Národní potravinové sbírky i do jejího osobního organizování v rámci Ipsosu. 

Jan Lajka

Jan Lajka

Výzkum

Jan Lajka

Honza působí ve společnosti STEM-MARK. Vystudoval statistiku na MFF-UK. Ve výzkumu působí 20 let, během nichž byl datovým analytikem, vedoucím online výzkumu, vedoucím divize inovací a zástupcem ředitele. V této pozici aktuálně zodpovídá za analytiky a IT sekci. Má rád programování, technologické hračky, kajak, jógu, sci-fi, vegetariánskou kuchyni, čaj.

Roman Skotnica

Roman Skotnica

Výzkum

Roman Skotnica

Roman nabízí více než 20 let zkušeností s výzkumem trhu a výzkumem veřejného mínění na pozici senior analytik a ředitel společnosti.

Nikola Rafaj

Nikola Rafaj

Technologie

Nikola Rafaj

Nikola je spoluzakladatelem StartupYardu. Má zkušenosti v PR, bankovnictví, platebních nástrojích, telekomunikacích a internetovém prodeji. Nikola pomáhá technologickým startupům zakládat životaschopný business a růst.

Daniel Šenkýř

Daniel Šenkýř

Podnikání Strategie

Daniel Šenkýř

Daniel je zapálený podnikatel, angel inestor a optimista. V roce 2015 přivedl do ČR největší angel investorskou síť Keiretsu, a její záběr rychle rozšířil i na další země. Česká pobočka tak loví projekty v rámci téměř celého regionu CEE. Daniel má rozsáhlé zkušenosti jak v oblasti startupů, tak v dalších odvětvích (nemovitosti, výrobní podniky, apod.).

Filip Košťál

Filip Košťál

Podnikání Strategie

Filip Košťál

Filip má rozsáhlé zkušenosti z prostředí mezinárodní advokacie a startupů. Dlouhodobě se zamřeuje zejména na regulovaná odvětví (finanční služby, zdravotnictví, energetika). Ve své praxi se mimo jiné zabývá vnitřním strukturováním společností a jejich organizačními záležitostmi, analýzou příslušných trhů a product-market fit.

Martin Hudeček

Martin Hudeček

Podnikání Strategie

Martin Hudeček

Martin řídí investiční fondy, které investují do nových technologií nebo bio zemědělství. Je akreditovaným koučem, který se zaměřuje na oblast strategie, obchodu a řízení týmů. Jako pedagog působí na DAMU, kde je tvůrcem programu strategického managementu a podnikatelství. Podílel se na www.hrkavarna.cz, je mentore a členem RedButton.

Vuk Vignjević

Vuk Vignjević

Podnikání Strategie

Vuk Vignjević

Vuk je zkušený investiční manažer a mentor.

Matěj Kumstýř

Matěj Kumstýř

Podnikání Strategie

Matěj Kumstýř

Matěj řídí analytické oddělení RSJ Investments, odpovídá za investiční analýzu příležitostí, transakční proces a následně manažerské poradenství. Má více než 10 let zkušeností, kdy se podílel na akvizicích i správě širokého spektra investic v podobě podniků, nemovitostí i startupových investic. Zkušenosti získal rovněž v PriceWaterhouse Coopers.

Petr Hluze

Petr Hluze

Podnikání Strategie

Petr Hluze

Petr se specializuje na investice a startupy v oblasti technologií, e-commerce, blockchainu, hudby a umění, zkušenosti získával v PwC a v jihovýchodní Asii ve venture capital firmě Nova Founders. Momentálně pracuje v RSJ Investments jako Risk manager a spolupracuje na business plánu s neziskovou organizaci Gyre zabývající se využitím plastů v hudebním průmyslu.

Václav Pavlečka

Václav Pavlečka

Podnikání Strategie

Václav Pavlečka

Václav nastavoval strategii jak pro velké klienty, tak pro startupy. Pracoval v Číně, New Yorku. V současnosti se naplno věnuje podpoře talentovaných podnikatelů v rámci Air Ventures - poskytuje jim investice a pomáhá jim v rozletu na trhu. Václav spoluzakládal Startup World Cup & Summit. Ve volném čase běžec, otec, DJ, hudební fanoušek.

Martin Palička

Martin Palička

Podnikání Strategie

Martin Palička

Martin se podílí na řízení společnosti Etnetera, která se řadí mezi přední a největší české vývojáře webových a mobilních aplikací, a soustředí se na projekty, které jsou ambiciózní ve své velikosti, inovacích a vlivu.

Jiří Štěpán

Jiří Štěpán

Podnikání Strategie Vývoj aplikací

Jiří Štěpán

Senior konzultant pro oblast e-Business. Pomáhá zákazníkům s investicemi do internetových technologií, specificky se zabývá návrhem softwaru a architekturou, CMS, DMS, modelováním procesů, zabezpečením internetu a eshopy.

Stanislav Spurný

Stanislav Spurný

Podnikání Strategie

Stanislav Spurný

Zkušený podnikatel, manažer a investor - Benson Oak.

Michal Vodrážka

Michal Vodrážka

Finance Obchod Podnikání Strategie

Michal Vodrážka

Zkušený mentor a investor. Má dlouhodobé zkušenosti z finančního sektoru ale i z oblasti obchodu, marketingu, řízení vlastního podnikání i řízení velkých korporací.

Jan Brody

Jan Brody

Podnikání Strategie

Jan Brody

Nabízím mé zkušenosti z oblasti investic a správy startupů. Sám jsem několikrát do začínajícího nápadu investoval vlastní zdroje a mám jasnou představu o tom co investora zajímá. Základním kamenem úspěchu rodící-se firmy je vedle správné myšlenky jeho interní nastavení: role v týmu, odměňování, plnění business plánu, reporting, atd. S tím vším mohu pomoci.

Filip Major

Filip Major

Podnikání Strategie

Filip Major

Rád Vám pomohu ve strategii vyjednávání s investory, ale také ve správném uchopení přípravy podkladů a prezentací tak, aby se Vaše šance na oslovení vhodného investora maximalizovaly. Osobně se pak zaměřuji především na finanční technologie, obchod, oblast textilního a automobilového průmyslu, ale také na umění a design.

David Zábrž

David Zábrž

Podnikání Strategie

David Zábrž

David Zábrž, předseda České asociace startupů kvalifikovaných k investici a zakladatel vlastních firem. Zkušený mentor v několika akceleračních programech a seniorní konzultant v oblasti technologií, inovací a disruptivních nejen technologických startupů. Znát ho můžete například z Forbes, HN či jako Osobnost roku 2018.

Ondřej Staněk

Ondřej Staněk

Podnikání

Ondřej Staněk

Konzultant sebeprezentace, komunikace a průkopník mikrovýrazů v České republice. Pomáhá firmám, které chtějí prezentovat své produkty a služby efektivněji. Spolupracuje s inkubátorem InovaJet a s inkubátorem PointOne, od roku 2016 je členem kolegia startupového inkubátoru StartupVŠEM. 

Marvan Shamma

Marvan Shamma

Podnikání Strategie Technologie

Marvan Shamma

Marvan Shamma je respektovný tech leader, jenž posledích 15 let kombinuje svou expertízu v oblasti umělé inteligence, zkušenosti s budiváním vlastních startupů a své výjimečné dovednosti v řízení lidských zdrojů. Jeho posláním je „růst skrze pomoci ostatním“, což mu pomohlo vybudovat si reputaci uznávaného mentora a coache.

Kamil Hofrichter

Kamil Hofrichter

Obchod Podnikání Strategie

Kamil Hofrichter

Kamil se zabývá zakládáním a vedením malých a středních firem, jejich ozdravováním a rozvojem. Řídí interní procesy, funkce a agendy, obchoduje, uzavírá koalice se zákazníky i dodavateli. Působí ve firmách se zaměřením na informační a komunikační systémy a technologie.

Aleš Holan

Aleš Holan

Marketing Obchod Strategie

Aleš Holan

Aleš je absolvent fakulty strojní na VUT v Brně, Executive MBA programu na University of Pittsburgh. Přednášející na VŠE v Praze. Profesionál s více než 25 letou praxí v úspěšné nadnárodní společnosti v oblasti řízení lidí, prodeje a marketingu ve střední Evropě. V posledních letech využívá své bohaté zkušenosti při mentoringu a koučování start-upových projektů.

Lukáš Cypra

Lukáš Cypra

Obchod Podnikání Strategie

Lukáš Cypra

Lukáš se 20 let věnuje B2B prodeji, po zkušenostech z několika firem působí aktuálně na volné noze jako konzultant a externí obchodní ředitel. Mentoruje v akceleračních programech ImpactHUBu. Je členem sítě RedButton a věnuje se rozvojovým aktivitám jako jsou mDevCamp, Happiness@Work či Brain&Breakfast.

Martin Rusnák

Martin Rusnák

Finance Lidské zdroje Marketing Obchod Podnikání Právo Strategie Technologie Výzkum

Martin Rusnák

Martin má 5 let zkušeností jako manažerský konzultant. Pracoval v různých společnostech (Arthur D. Little, EY, ICG) a také jako nezávislý. Baví ho inovace a mentoring, mimo jiné i pro StartupYard. Martin je inovativní i v malém rodinném podnikání.

Lukáš Obdržálek

Lukáš Obdržálek

Marketing Podnikání Strategie Technologie

Lukáš Obdržálek

Přes 10 let se zabývám podnikáním a rozjížděním marketingu u nových projektů. Zaměřuji se na nastavení strategie pro rychlé otestování projektu na trhu a následné škálování. Zkušenosti jsem sbíral také v zahraničí, především v Číně a Hongkongu. Zajímají mě také přesahy do jiných oborů, jako je například městské plánování.

Josef Ulrich

Josef Ulrich

Podnikání Strategie

Josef Ulrich

Josef je podnikatel, externí lektor a konzultant. Zaměřuje se na implementaci LEAN managementu, řízení a plánování výroby, snižování nákladů, zvyšování efektivity procesů a nákladové kalkulace. V rámci své praxe již pomohl téměř stovce českých podnikatelů.

Lenka Palánová

Lenka Palánová

Podnikání Strategie

Lenka Palánová

Konzultantka v Business Inovation Centre Plzeň.

Zbyněk Doležal

Zbyněk Doležal

Podnikání Strategie

Zbyněk Doležal

Konzultant v Business Inovation Centre Plzeň.

Jiří Štěpán

Jiří Štěpán

Podnikání Strategie

Jiří Štěpán

Působí v Technologickém centru a Microsoft inovačním centra v Hradci Králové. Buduje startupovou komunitu v Hradci Králové a dlouhodobě se zaměřuji na startupovou scénu v ČR. V minulosti konzultoval několik firem, které jsou nyní již plně fungujícími.

Ondřej Žežulák

Ondřej Žežulák

Podnikání Strategie

Ondřej Žežulák

Ředitel Technologického centra Hradec Králové.

Filip Molčan

Filip Molčan

Podnikání Strategie

Filip Molčan

Inovátor se skutečnou vášní pro podnikání, marketing, obchodní modely a inovace, sociální podnikání, rozvoj podnikání a komunitní budování v oblasti fotografování a vývoje softwaru.

Radek Miškovský

Radek Miškovský

Podnikání Strategie

Radek Miškovský

Mentor a manažer Inovačního Centra Ústeckého kraje.

Antonín Ferdan

Antonín Ferdan

Podnikání Strategie

Antonín Ferdan

Podnikatel, lektor a tvůrce nápadů. Má pracovní zkušenosti v automobilovém průmyslu, v nevládních organizacích, ve státním sektoru. V současné době pracuje na podpoře inovačního procesu v malých a středních podnicích na Liberecku.

Radim Ušel

Radim Ušel

Obchod Podnikání Strategie Technologie

Radim Ušel

Zkušení technický ředitel s prokázanou historií práce v logistice a dodavatelském řetězci. Kvalifikace v marketingovém managementu, strategických jednáních, řízení prodeje, strategickém nákupu a prodeji. Silný zázemí v informačních technologiích.

Lukáš Konečný

Lukáš Konečný

Finance Podnikání Strategie

Lukáš Konečný

Lukáš působí ve venture capital fondu Y Soft Ventures. Jako konzultant provádí začínající podnikatele jejich prvními businessovými kroky a těm zkušenějším pomáhá mít pořádek (nejen) ve financích, strategických plánech, obchodních modelech a nastavení businessu směrem dovnitř i ven. Nejradši relaxuje s (bas)kytarou v ruce.

Boris Popesko

Boris Popesko

Podnikání Strategie

Boris Popesko

Proděkan pro tvůrčí činnosti a spolupráci s praxí, Fakulta managementu a ekonomiky, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně.

Dana Bérová

Dana Bérová

Podnikání Strategie

Dana Bérová

Danaje česká podnikatelka a investorka. Byla druhou českou ministryní informatiky. Pracovala jako manažerka, specialistka v mediálních a televizních společnostech a konzultantka. Působila jako ředitelka pro rozvoj obchodu analytické a poradenské firmy Gartner. Vystupovala v pořadu České televize Den D jako jeden z pěti potenciálních investorů.

Martin Kešner

Martin Kešner

Podnikání

Martin Kešner

Více než deset let se věnuje propagaci podnikání mezi mladými lidmi a podpoře začínajících podnikatelů. Založil startupovou soutěž Vodafone Nápad roku. Působí ve Venture Capital fondu J&T Ventures, kde má na starosti investice a správu portfolia. Zaměřuje se na strategické řízení, business development a financování projektů.

Pavel Bartoš

Pavel Bartoš

Marketing Podnikání Strategie

Pavel Bartoš

Pavel pomáhá startupům dosáhnout jejich cílů a zlepšit svět. S týmem Happyendu se snaží přidávat startuperům více marketingového přístupu, aby mohli vytvořit skvělý produkt pro ty správné zákazníky.

Petr Mandík

Petr Mandík

Marketing Podnikání Strategie

Petr Mandík

Petr pomáhá startupům a jejich zakladatelům uskutečnit své vize tím správným, zákaznicky orientovaným způsobem.

Marcel Vargaeštok

Marcel Vargaeštok

Finance Lidské zdroje Marketing Podnikání Strategie

Marcel Vargaeštok

Marcel je podnikatel a mentor. Po pěti letech marketingu a financí v Procter & Gamble v Budapešti se přestěhoval do Prahy, kde založil Chefparade. Je to největší škola vaření ve střední Evropě. Dále založil i festival Foodparade, Chefparade food-truck, Chefshop, Congrady, Ordr, Chefstarter, Footshop. Vedle toho působí Marcel jako lektor a mentor v řadě inkubátorů,…

Pavel Heczko

Pavel Heczko

Finance Obchod Podnikání Strategie

Pavel Heczko

Pavel je seniorním poradcem pro strategii a rozvoj společnosti KBC. Radí vrcholovému vedení v otázkách, jako jsou firemní strategie, obchodní plány a recenze, fúze a akvizice, restrukturalizace podniků a rozvoj firem. Dříve Pavel vedl digitální transformační kancelář v ČSOB. Pavel je také mentorem a investorem v pražském startup akcelerátoru StartupYard.

Roman Zuzák

Roman Zuzák

Podnikání Strategie

Roman Zuzák

Roman působil 28 let v manažerských pozicích a v podnikatelském poradenství. Od roku 1998 přednáší na VŠ strategický a krizový management. Realizoval projekt mentoringu v Klubu mladých manažerů České manažerské asociace a působil v něm jako mentor.

Jana Hamplová

Jana Hamplová

Podnikání

Jana Hamplová

Programátorka, online markeťačka a podnikatelka. Je hrdou spoluzakladetelkou 3 firem a členkou neziskové organizace podporující rovnost ve všech lidských oblastech. Miluje internetové hračky, obzvlášť ty zakódované. Rok 2017 je jejím Rokem jinak v organizaci Neposeda.

Kateřina Grausová

Kateřina Grausová

Finance Obchod Podnikání Strategie

Kateřina Grausová

Kateřina je duší podnikatelka. Revitalizovala firmy a ví, jak je důležitý nezaujatý pohled zvenčí. Založila a vede organizaci, kde dělá totéž v rámci sociálního podnikání. Její doménou je obchod a prý vidí obchodní příležitosti za každým rohem.

Jonathan Smith

Jonathan Smith

Obchod Podnikání Strategie

Jonathan Smith

Jonathan je zkušený mezinárodní manažerský poradce a mentor - působil mimo jiné i jako CEO řetězce Marks&Spencer pro střední a východní Evropu. Jonathan je inspirativní leader s vizí a silnou emoční inteligencí pomáhájící týmům i jednotlivcům najít efektivní model rozvoje.

Avidan Hirsch

Avidan Hirsch

Finance Podnikání Strategie Technologie Výzkum

Avidan Hirsch

Avidan je spoluzakladatel a produktový manažer Contacts+. Vytvořil produkty, které využívá více jak 20 milionů uživatelů po celém světě. Má více jak 12 let profesionální praxe a silné spotřebitelské, produktové a finanční kompetence.

Amit Paunikar

Amit Paunikar

Marketing Podnikání Strategie Technologie Výzkum

Amit Paunikar

Amit Paunikar pracuje je hlavním produktovým manažerm Skype, kde je zodpovědný za portfolio produktů Skype. Má více než 16 let zkušeností s inovativními a vysoce škálovatelnými produkty pro velké a malé firmy. Působil ve společnostech Mediastudio, Marketshare, Google a Yahoo! Je držitelem 4 patentů v oblasti počítačových sítí, reklamy a analýzy.

Jan Louda

Jan Louda

Technologie

Jan Louda

Honza působí jako manažer univerzitních programů v IBM ČR a SR. Je specialistou na "human-centered design", tj. s tim jak vytvaret produkty, ktere pro uzivatele funguji, a ktere uzivatele miluji. V rámci produktového designu se zabývá designovými přístupy (kvalitativní výzkum, porozumění uživateli, návrh řešení, prototypování, testování s uživateli).

Jaroslav Freisleben

Jaroslav Freisleben

Technologie

Jaroslav Freisleben

Jaroslav pracuje ve Vodafone v technologické divizi. Jeho hlavním zaměřením je oblast Internetu věcí a Chytrých měst. Podporuje aktivity v rámci NB-IoT laboratoře Vodafone a je také ambasadorem Vodafonu na univerzitách.

Jamie Gylden

Jamie Gylden

Technologie

Jamie Gylden

Jamie Gylden je bývalý seniorní konzultant společnosti Accenture se zkušenostmi v rozsáhlých a komplexních IT projektech. Po odchodu z Accenture pokračuje Jamie na volné noze, včetně řízení IT softwaru pro AirBank. Jamie také působí jako mentor pro akcelerátor Startup Yard.

Ondřej Veselý

Ondřej Veselý

Technologie

Ondřej Veselý

Ondřej má praxi ve vývoji software v oblasti velkých dat, strojového učení a BI. Zkušenosti přináší z firem jako Seznam.cz, Avast nebo Kiwi.com. Založil firmu FlowerChecker, kde se v rámci projektu Plant.id podílel na vývoji hlubokých neuronových sítí. Umělé inteligenci se věnuje i na půdě Evropské komise jako etický expert.

Jaume Cunill

Jaume Cunill

Technologie

Jaume Cunill

Jaume je přesvědčen, že každý může dosáhnout svých snů a aby se to podařilo i lidem se specifickými potřebami, založil Tech4Freedom, kde vyvíjí nejmodernější technologie IoT. S nadšením se věnuje strategii a řízení, proto se obklopuje nejlepším týmem, aby se toto poslání naplnilo.

Jakub Turner

Jakub Turner

Finance Marketing Technologie

Jakub Turner

Za svoji krátkou kariéru ušel velký kus cesty. Z accounta se vypracoval až na obchodního ředitele digitalni agentury Sun Marketing (dnes Taste), která se zaměřuje na výkonnostní marketing. Po 5 letech odešel do Kebooly kvůli lásce k datům, kde pomáhá velkým firmám se získáváním informací, které jim pomohou k efektivnějšímu řízení všech oblastí jejich byznysu.

Quique Vivas

Quique Vivas

Finance Marketing Podnikání Strategie

Quique Vivas

Bohaté zkušenosti z IT/Telco sektoru sbíral Quique v Londýně, Madridu, Dusseldorfu, či Lisabonu. Od dubna 2018 je viceprezidentem pro nefiremní zákazníky Vodafone Česká republika. Transformační procesy bere jako výzvu a rád buduje týmy, které chtějí prosadit společenskou změnu. Spolupracuje se španělským akcelerátorem GoMadrid.

Martin Kotek

Martin Kotek

Technologie Vývoj aplikací

Martin Kotek

Spoluzakladatel a prezident Asociace virtuální a rozšířené reality.

Jakub Stejskal

Jakub Stejskal

Technologie Vývoj aplikací

Jakub Stejskal

Spoluzakladatel a COO České asociace pro virtuální a rozšířenou realitu.

Jiří Zlatohlávek

Jiří Zlatohlávek

Vývoj aplikací

Jiří Zlatohlávek

Jirka je designér se širkoým záběrem. Jeho zkušenosti sahají od návrhu a vývoje her přes UX a service design startupů a fintech projektů. V současnosti působí jako business developer vznikajích projektů v severských zemích, zakládá prototypovací studio a vrtá se v kryptoměnách.

Martin Andrle

Martin Andrle

Vývoj aplikací

Martin Andrle

Martin pracuje jako digitální produktový návrhář Status Quack, který spoluzaložil a můžete ho obviňovat za startupweekendové hnutí v Česku. Má svůj vlastní neziskový program pro mladé talenty, tzv. "Impacttravelers", které jsou zasílány do rozvojových zemí. Může pomoci s tím, co je mezi designem výrobku a prodejem zákazníkům.

Jindřich Fialka

Jindřich Fialka

Vývoj aplikací

Jindřich Fialka

Jindra pomáhá myšlenkám na svět. Vede studio Q Designers a týmy, které vyvíjí nové produkty a služby. Používá v praxi Human Centred Design, Design Thinking a Customer Experience Design. Hodně čte, trochu píše, občas přednáší. Jako mentor pomáhá startupistům i v dalších inkubátorech.

Dmitri Romanovski

Dmitri Romanovski

Vývoj aplikací

Dmitri Romanovski

Dmitri je zakladatelem společnosti SprintUX, působící ve východní Evropě, Rusku a střední Asii. Zaměřuje se na snižování rizik inovací, růstových strategií, přizpůsobení trhu produktů a rychlého ověřování. Dmitri aplikuje přístup Lean, Agile, Design Thinking a Design Sprint, aby v co nejkratším čase přinesl nejvyšší hodnotu.

Tomáš Ludvík

Tomáš Ludvík

Vývoj aplikací

Tomáš Ludvík

Tomáš se specializuje se na vytváření digitální strategie a UX. Má bohaté zkušenosti s vedením designových týmů a projektů. Pomáhá start-upům hledat ty správné byznysové propozice a spojovat je s potřebami uživatelů. Konzultuje, školí a mentoruje skupiny i jednotlivce. Je organizátorem konference X4B - Experience for Business.

Oldřich Neuberger

Oldřich Neuberger

Technologie Vývoj aplikací

Oldřich Neuberger

Podnikatel, tvůrce úspěšných aplikací, univerzitní lektor.

Tomáš Krause

Tomáš Krause

Vývoj aplikací

Tomáš Krause

Internet Tomáše živí od roku 1998 a zkušeností za ta léta nasbíral tolik jako málokdo. Má zkušenosti s řízením programátorů, s plánováním vývoje malých i velkých projektů i s vymýšlením drobných vylepšení. Ví, co funguje a co ne.

Jan Tkáč

Jan Tkáč

Vývoj aplikací

Jan Tkáč

Honza je především inovátor. I když má zkušenosti i s klasickým vývojem software, jeho srdce tepe především pro startup projekty. Zajímavé zkušenosti posbíral při práci v San Franciscu a Bostonu. Jeho motivací je pomáhat projektům nedělat zbytečné chyby a urychlovat kroky vedoucí k reálným výsledkům.

Tomáš Štancl

Tomáš Štancl

Vývoj aplikací

Tomáš Štancl

Zabývám se digitalizací firem a přesunem na cloudové služby. Součásti digitalizace jsou také kvalitní webové stránky a e-shopy, které řeším jak z hlediska marketingu, zacílení tak kompletně realizačně.

Eduard Fuzessery

Eduard Fuzessery

Digitální média Technologie Vývoj aplikací

Eduard Fuzessery

Projektový manažer, který má zkušenosti s programováním mobilních aplikací pro iOS i Android. V minulosti součástí mnoha startupů, kterým jsem z technického i byznysového hlediska pomáhal definovat požadavky na produkt. Aktuálně vede mezinárodní aplikaci, která má milion aktivních uživatelů a pomáhám připravit startupovou appku, která bude mít opravdu zajímavé…

Vratislav Zima

Vratislav Zima

Digitální média Technologie Vývoj aplikací

Vratislav Zima

Původem programátor, který se posledních 6 let zaměřuje na management vývojářských týmů a vedení vlastní společností zaměřené na vývoj mobilních aplikací. Pod jeho vedení prošlo již kolem 30 aplikací, které měly mezinárodní přesah.

Karel Zavadil

Karel Zavadil

Technologie Vývoj aplikací

Karel Zavadil

Karel má bohaté zkušenosti s vývojem software, zejména webových a mobilních aplikací. Dovede poradit s volbou technologie nebo architektury systému, případně pomoci s programováním. Živí se jako softwarový inženýr na volné noze a studuje dálkově FEL ČVUT.

Ondřej Koupil

Ondřej Koupil

Vývoj aplikací

Ondřej Koupil

Ondra vyvíjí webové a mobilní aplikace. Přes deset let stavěl weby a e-shopy, díky čemuž získal nemalé množství zkušeností i ze světa designu, marketingu a e-commerce, nyní působí na volné noze. Dovede poradit a případně i naprogramuje aplikaci pro iOS, Android i pro web.

Radek Vrňák

Radek Vrňák

Právo Technologie

Radek Vrňák

Radek působí v současné době jako Člen představenstva ve společnosti Keystone Company a.s. která se zabývá komplexním řešením ochrany osobních údajů neboli nařízením GDPR. Vede odborné přednášky i analytické týmy přímo u klientů jak z řad státního sektoru, tak i soukromého sektoru. Dále má zkušenosti i z analýz nemocničních zařízení a léčeben.

Břetislav Stromko

Břetislav Stromko

Marketing Strategie

Břetislav Stromko

Břetislav se pohybuje ve světě marketingu a reklamy již 10 let. Vedl analytické oddělení Ogilvy, podílel se na kampaních a věrnostních programech v O2 a nyní řídí marketing operations v Socialbakers. Zároveň již osmým rokem přednáší na Vysoké škole ekonomie a managementu a třetím rokem buduje vlastní značku designového sportovního oblečení SYN v pohybu.

Kristina Farris

Kristina Farris

Marketing

Kristina Farris

Její vášeň pro marketing začala již v době studia na vysoké škole, kdy absolvovala stáž v reklamní agentuře Ogilvy. Následně prohloubila své zkušenosti z marketingu v USA, kde pracovala v oblasti obchodu s uměním, následně pak u PPF v ČR, dále u Preciosa Lighting, Bridgestone a v současné době se věnuje marketingu v různých oblastech včetně státní správy.

Helena Dreiseitlová

Helena Dreiseitlová

Marketing

Helena Dreiseitlová

Helena plní sociální sítě obsahem přes 10 let a digitální svět ji plně pohltil se vstupem do neziskové organizace, která podporuje ženy v kariéře a rovnost platů. Zná pozadí sociálního podnikání a touhu cestovat naplňuje vedením týmů na zahraniční projekty, kde (se) často inspiruje. Ráda propojuje lidi i jejich zájmy.

Jakub Lustyk

Jakub Lustyk

Marketing Podnikání

Jakub Lustyk

Dokážu zařídit, aby váš produkt byl sexy. Když jsem začínal podnikat, věděl jsem, že ať budu mít jakýkoli nápad, vždy potřebuji mít silný marketingový tým, aby se nápad mohl stát úspěšným. Tak jsem jako svůj první projekt založil marketingovou agenturu, kterou teď využívám na další nápady.

Tomáš Hart

Tomáš Hart

Marketing Podnikání

Tomáš Hart

Zkušenosti má primárně z event a online marketingu, ale i z prostředí start upů, technologií. Před 6 lety založil nezávislé hudební vydavatelství Label de Mimo a z toho následně vznikla eventová a online agentura LDM Production, kterou řídí.

Milena Fridmanová

Milena Fridmanová

Digitální média

Milena Fridmanová

Milena je konzultantka, lektorka a mentorka zaměřená na hodnotový marketing. Osvědčilo se jí, že účinná online marketingová strategie vychází z hodnoty pro zákazníka a že úkolem marketingu je tuto hodnotu komunikovat. V oblasti online marketingu působí 10 let. V současnosti se zabývá tvorbou online strategií a dohlíží na jejich realizace v marketingovém studiu…

Anna Březinová

Anna Březinová

Digitální média

Anna Březinová

Anička se specializuje na digitální marketing v agentuře New Cast, která patří do skupiny Publicis One. V minulosti pracovala pro společnosti Bauer Media, Česká produkční pro klienty jako Nestlé, Henkel, Toyota, Lactalis, REWE, Whirlpool, Coca-Cola, Phillip Morrris ad.

Pavel Ševčík

Pavel Ševčík

Digitální média

Pavel Ševčík

15 let v online marketingu, 5 let ve vedení společnosti, více než 100 úspěšných projektů. Zaměřuje se na project management, nejraději pro společensky odpovědné projekty a vědomé podnikání. Pomáhá lidem s osobním rozvojem, věnuje se transpersonálnímu koučinku a je facilitátorem Holotropního dýchání.

Lenka Šilhánová

Lenka Šilhánová

Digitální média

Lenka Šilhánová

Lenka konzultuje sociální sítě pro zahraniční herce a kreativní profesionály. Má přes 10 let zkušeností se sociálními sítěmi od vlasních kreativních projektů až po práci v agenturách Stario a SYMBIO (klienti EY, Nestlé, Tesena, Poetizer a další). Žila několik let v USA a UK a věnuje se tak tvorbě obsahu v češtině i angličtině. 

Marek Bor

Marek Bor

Grafika a design Komunikace a PR Marketing

Marek Bor

Marek v rámci mezinárodní sítě IPG prošel řadou významných reklamních agentur a v roce 2005 zakotvil v agentuře vlastní Adhog. Mezi jeho klienty patřily Unilever, Stella Artois, Bramac či 3com. Nyní např. pro Mattel, Alza, Silvanols, Pwc, AOBP, Albi. Aktivně se angažuje v mnoha start-upových projektech, a to i charitativních.

Jakub Hájek

Jakub Hájek

Digitální média Grafika a design Marketing

Jakub Hájek

Zkušený designér s úspěšnou praxí v oblasti designu a reklamy. Odborník v grafickém designu, reklamě, brandingu a identitě a managementu interiérového designu. Zkušenosti v tvorbě značek a startupů.

Lujza Kotryová

Lujza Kotryová

Grafika a design Vývoj aplikací

Lujza Kotryová

Lujza je herní designérka a gamifikátorka ze společnosti Court of Moravia, kde vytváří hravá řešení pro firemní rozvoj i vzdělávací organizace. Její starou láskou je design larpů, od kterého přešla k transformačním hrám, nebo-li "serious games".

Ivan Kvis

Ivan Kvis

Grafika a design

Ivan Kvis

Zkušený grafik a projektový manažer pracující pro neziskový sektor.

Aleš Sadil

Aleš Sadil

Grafika a design

Aleš Sadil

Grafik a designér.

Monika Fenyková

Monika Fenyková

Lidské zdroje Obchod Strategie Technologie

Monika Fenyková

Monika je ředitelkou a spolumajitelkou Yventech. Dříve pracovala na pozici HR manažera v AV MEDIA, ProMoPro nebo Zentiva. V Yventechu využívá plně svůj potenciál pro vedení lidí, procesní a projektové řízení. Věnuje se aktivně finančnímu a obchodnímu řízení firmy a marketingu.

Kristýna Bokajová

Kristýna Bokajová

Lidské zdroje Marketing Právo

Kristýna Bokajová

Kristýna promítá zkušenosti z top managerských pozic v oboru lidských zdrojů a projektového řízení směrem dovnitř i ven vlastní agentury a jejich klientů. Díky vedení velkých týmů a koučování managerů může Kristýna předávat opravdu cenné rady a znalosti, osvětlit problém a dovést aktéry k rozuzlení a pochopení vlastních chyb.

Ondřej Benda

Ondřej Benda

Lidské zdroje

Ondřej Benda

Absolvoval studium na Fakultě informatiky a statistiky na VŠE v Praze, nicméně celý život živí prací zaměřenou za zvyšování potenciálu a schopností lidí. Vyučuje na NEWTON College řízení lidských zdrojů, management, komunikaci a prezentační dovednosti.

Ivana Čermáková

Ivana Čermáková

Lidské zdroje

Ivana Čermáková

Jak vybrat ty správné nadšence? Je lepší, když jste v týmu všichni stejní nebo každý jiný? V čem je vaše týmová síla? Tyto a podobné otázky řeší Ivana více než 17 let, které strávila v oblasti HR. Je certifikovaný kouč, mentor, trenér, náborový architekt a projektový manažer. Ivana vám vytvoří osobnostní i týmový profil k dosažení maximálního úspěchu.

Jitka Jetlebová

Jitka Jetlebová

Lidské zdroje Marketing Podnikání

Jitka Jetlebová

Jitka má více než 8 let zkušeností s vedením několika mezinárodních týmů péče o zákazníky v největší ropné společnosti se zaměřením na vnitřní rozvoj lidí, nábor talentů a týmový výkon. Od roku 2013 je partnerem a koučem v JJ Coaching, která se specializuje na soft skills, leadership, koučing a interní komunikaci malých a středních firem.

Tomáš Hořejší

Tomáš Hořejší

Finance Lidské zdroje Obchod Podnikání

Tomáš Hořejší

Tomáš má více než 20 let zkušeností jako finanční ředitel pro společnosti “Blue Chips” nebo “Fortune 500” - např. Sephora - skupina Luis Vuitton Moet Hennessey (LVMH), KPMG, Unilever, Cemex, Tesco Stores, Royal Ahold, Dover, Mediterranean Shipping (MSC), Gefco (skup. PSA) Hyundai atd.

Lenka Mrázová

Lenka Mrázová

Finance Lidské zdroje Obchod Podnikání Strategie

Lenka Mrázová

Posunuji lidi v jejich uvažování dál. Základ je 21 let ve špičkovém daňovém poradenství, řízení velkých týmů a projektů, 5 let bourání bariér a bloků v hlavách manažerů a podnikatelů prostřednictvím koučinku a mentorinku, 13 let práce v orgánech Nadace VIA. Inspiruji, provokuji otázkami, zvyšuji pracovní a osobní efektivitu.

Lenka Jiráčková

Lenka Jiráčková

Finance Lidské zdroje

Lenka Jiráčková

Lektorka, mentorka, podnikatelka. Jejím hlavním tématem je osobní rozvoj a finance, kterým se věnuje téměř 20 let. Baví ji vzdělávat a mentorovat nejen ve finančním plánování, ale i v principech úspěchu - jak žít šťastně a naplněně. Od roku 2011 je držitelkou prestižního evropského certifikátu EFA – European Financial Advisor.

Monika Klucová

Monika Klucová

Marketing Právo

Monika Klucová

Monika je právnička, ekonomka a mediátorka s dlouholetou praxí v oblasti firemní komunikace. Zaměřuje se na právo občanské, obchodní, pracovní, ochranu osobních údajů, řádnou správu a řízení obchodních společností a prevenci trestní odpovědnosti právnických osob. Pomáhá svým klientům vyřešit spory prostřednictvím mediace. 

Radka MacGregor Pelikánová

Radka MacGregor Pelikánová

Právo

Radka MacGregor Pelikánová

Právník a ekonom se zaměřením na duševní vlastnictví, smlouvy, mezinárodní transakce, organizační a strategický management. Má více než dvacetiletou praxi, která zahrnuje jak poskytování právních služeb v ČR, EU a USA, včetně zastupování klientů v soudních řízení (např. Budějovický Budvar), a působení v managementu (např. PwC), tak i akademickou činnost a publikování…

Petr Vít

Petr Vít

Právo

Petr Vít

Právník, problematice neziskového sektoru se věnuje od roku 2005. Poskytuje lektorské a konzultační služby, spolupracuje s Asociaci veřejně prospěšných organizací ČR. Podílí se na tvorbě nové legislativy, publikuje odborné články.

David Vaníček

David Vaníček

Komunikace a PR

David Vaníček

David je novinář, moderátor a producent video projektů se čtrnáctiletou praxí v médiích. Zkušenosti získával v nejsledovanějším zpravodajství na Nově, jako mluvčí TV Prima a dodával obsah pro Rádio Impuls, ProŽeny.cz či českou verzi MTV. V posledních čtyřech letech pracuje v mediálním domě Czech News Center jako vedoucí zpravodajství Blesk Zpráv a videomanažer.

Martin Jonáš

Martin Jonáš

Komunikace a PR

Martin Jonáš

Martin studoval na Univerzitě Karlově a Humboldt-Universität zu Berlin. Působil ve zpravodajství televize Nova, jako redaktor TN a České televize. Moderoval pořady Koření, Prizma, Horizont, zprávy na Seznamu. Články přispívá do Lidovek, Reflexu a Info.cz. Je autorem knihy Příběh Berlín. Dvakrát se ocitl v ostré palbě, zažil únos, zatčení i vyšetřování tajnou…

Lucie Šperková

Lucie Šperková

Prezentační dovednosti Technologie

Lucie Šperková

Lucie pomáhá firmám budovat Business Intelligence řešení pro efektivnější rozhodování na základě dat. Na VŠE dokončuje doktorát v oblasti zákaznické analytiky. Má za sebou roční zkušenost s rozjížděním technologické startupové firmy. Zaměřuje se také na školení prezentačních dovedností.

Markéta Adamíková

Markéta Adamíková

Prezentační dovednosti

Markéta Adamíková

Markéta vedla vzdělávací společnost a i nyní podporuje české podnikatele a top manažery v jejich osobním i byznys růstu. V rámci programů CzechInvest pomáhá českým startupům připravit jejich pitch decky a vybrousit prezentační sebe-vědomí před jejich cestou do Silicon Valley.

Jan Suda

Jan Suda

Prezentační dovednosti

Jan Suda

Honza za svůj život v reklamním průmyslu vytvořil stovky prezentací. Od jednoduchých „denních“ projektů, po významné mezinárodní „pitche“, ve kterých šlo o milióny EUR, nebo prezentace na konferencích se stovkami posluchačů. Aby byl pracovní život nás všech příjemnější, snaží se v předávat se své zkušenosti dál.

Olga Rudáková

Olga Rudáková

Prezentační dovednosti

Olga Rudáková

Olga je vášnivou řečnicí, prezidentkou klubu Prague Business Toastmasters a pravidelně se umisťuje na předních místech v soutěžích ve veřejných proslovech. Většinu svého volného času věnuje mentorování talentovaných řečníků a vedení workshopů o prezentačních dovednostech.

Ryan Turner

Ryan Turner

Podnikání Sociální podnikání Strategie

Ryan Turner

Více než 20 let poskytuje Ryan podporu v oblasti sociálního podnikání napříč obory v USA i jinde. Spolupracoval se sociálními společnostmi i nevládními organizacemi v oblastech jako strategické plánování, rozvoj, komunikace, školení a technická pomoc. V České republice působí jako konzultant a zastánce rozvoje sociálního podnikání.

Kateřina Bursíková Jacques

Kateřina Bursíková Jacques

Podnikání Sociální podnikání Strategie

Kateřina Bursíková Jacques

Katřina je ředitelkou hubu a coworkového centra Sněmovní 7. Věnuje se podnikání, poradenství a také mentoringu. Její specializací je společenská odpovědnost firem, motivace, slaďování různých rolí a networking. Byla ředitelkou Sekce pro lidská práva Úřadu vlády a kabinetu vládního zmocněnce pro lidská práva, dále pak poslankyní Parlamentu ČR.

Monika Jindrová

Monika Jindrová

Sociální podnikání

Monika Jindrová

Monika vede Asociaci veřejně prospěšných organizací.

Jan Horký

Jan Horký

Sociální podnikání

Jan Horký

Jan od roku 2006 působí jako konzultant a lektor pro veřejně prospěšné organizace. Specializuje se na oblasti projektového managementu, fungování správních rad, měření dopadu v sociální oblasti. Podílel na vzniku metodiky a zavedení Značky spolehlivosti. Dlouhodobě spolupracuje s Asociací veřejně prospěšných organizací ČR, vykonává expertní činnost pro MPSV ČR.

Petra Francová

Petra Francová

Sociální podnikání

Petra Francová

Petra se sociálnímu podnikání věnuje od roku 2004. Má praktické zkušenosti s fungováním sociálních podniků. Věnuje se nastavování principů sociálního podniku. Má koncepční a strategické zkušenosti v oblasti zakládání a řízení sociálních podniků včetně zpracování a připomínkování podnikatelských plánů.

Daniela Bednáriková

Daniela Bednáriková

Finance Podnikání Sociální podnikání

Daniela Bednáriková

Daniela se v oblasti sociálního podnikání pohybuje od roku 2009, působí zejména jako lektorka, konzultantka a expertka pro oblast financí. Má praktické zkušenosti s tvorbou finanční části podnikatelských plánů. Je spoluzakladatelkou a ředitelkou P3 – People, Planet, Profit, o.p.s.

Barbora Komberec Novosadová

Barbora Komberec Novosadová

Sociální podnikání

Barbora Komberec Novosadová

Do práce v občanském sektoru, která je pro ni posláním, přešla z oblasti public relations. Vedla transformaci portálu Dobrovolník.cz, řídila programy firemního dobrovolnictví. Spolu s Ashoka ČR založila iniciativu Impact Academy, která pomáhá organizacím sledovat i zvyšovat svůj pozitivní dopad.

Filip Vrlík

Filip Vrlík

Sociální podnikání

Filip Vrlík

Filip Vrlík se věnuje udržitelnosti již od studií VŠ – na VŠE vedl spolek oikos, při studiu futurologie ve Finsku (UTU) zakládal tamní eko spolek, věnoval se energetice (CityPlan AF), firemní odpovědnosti vůči přírodním zdrojům (BpS), nový rezolucím OSN k životnímu prostředí (MŽP) a v poslední řadě plýtvání potravinami (Glopolis).

Zuzana Zděnková

Zuzana Zděnková

Sociální podnikání

Zuzana Zděnková

Zuzana pomáhá veřejně prospěšným projektům vyjasnit si, co je jejich cílem a jaká cesta k němu vede a podporuje je v tom, aby se na tuto cestu vydali. Koordinovala projekty ve vzdělávání, kultuře i rozvojové spolupráci. Na neziskový sektor pohlíží i z druhé strany coby hodnotitelka, konzultantka AVPO pro účely Značky spolehlivosti a expertka Impact Hubu Praha.

Zřizovatelé programu

Laboratoř je jedním z hlavních programů Nadace Vodafone, jejímž zřizovatelem je společnost Vodafone Czech Republic, a.s. Laboratoř Nadace Vodafone využívá expertního a technologického zázemí zřizovatele a otevírá týmům dveře do sítě Nadací Vodafone po celém světě.

Laboratoř Nadace Vodafone bude v letech 2017 – 2020 spolufinancovaná z Operačního programu Zaměstnanost.

Partneři

Dokumenty ke stažení

Souhlasím s použitím cookies dle Prohlášení o ochraně osobních údajů na webu Laboratoř Nadace Vodafone. Rozumím