Mentoři Laboratoře Nadace Vodafone

Jednou z nejdůležitějších součástí akceleračního programu Laboratoř Nadace Vodafone je široká základna špičkových mentorů a školitelů z řady oborů. Právě individuální práce zkušených mentorů s jednotlivými týmy podle jejich aktuální fáze vývoje a potřeb patří dle samotných projektů, mezi jednu z nejvíce oceňovaných a užitečných podpor, která se jim ze strany našeho akcelerátoru dostává.

Spolupráce Laboratoře s mentory je zpravidla dlouhodobá, ale v případě potřeby a specifik projektů navazujeme spolupráci s novými mentory tak, aby odpovídaly co nejvíce konkrétním a individuálním požadavkům samotných týmů pro danou oblast řešení jejich projektu.

Mezi našimi mentory tak můžete najít odborníky z řady oborů, od finančního či projektového plánování, přes testování produktu, marketingu, práva a v neposlední řadě odborníky na oblasti inovativních digitálních řešení, rozšířenou a virtuální realitu, umělou inteligenci, či například využívání IoT řešení a 5G sítí.

 • Petr Biskup

  Account Executive, Dell Technologies

  Petr Biskup

  Petr v Dell Technologies rozjíždí spolupráci s velkými systémovými integrátory, konzultačními firmami a hostingovymi společnostmi. Za svou profesní kariéru se věnoval výhradně obchodu a pomoci rozjezdu skvělých a nových nápadu. Petr vám poradí v oblasti obchodu, jak přesvědčit zákazníka a na co si dávat pozor.

  LinkedIn

 • Viliam Džama

  CPO & Co-founder, Encubate

  Viliam Džama

  Viliam v červnu 2021 vstoupil do VC-backed startupu Encubate, který lidem umožňuje flexibilně rozvíjet jejich podnikatelské dovednosti a stavět základy jejich budoucího podnikání. Ve druhé polovině roku 2020 se přidal ke startupu Parrot, kde se věnoval rozvíjení webové aplikace pro právníky v USA, která pomocí ML transformuje záznamy z výslechů do textových přepisů. Od září 2019 působil jako produktový manažer ve společnosti Kiwi.com, kde se věnoval rozvoji zákaznické aplikace, v části vyhledávání spojení. Od roku 2017 se ve společnosti U+_ věnoval rozvoji produktů startupů v idea fázi, kde zakladatelům pomáhal efektivně definovat jejich technologické produkty, po tom co v roce 2014 NE-úspěšně spoluzaložil startup JOBAdvisor - portál na hodnocení zaměstnavatelů v ČR.

  LinkedIn

 • Ondřej Homola

  Founder, Village Savers

  Ondřej Homola

  Ondra podniká už od vysoké školy. V roce 2013 spoluzaložil v Berlíně HR startup StartMonday, s nímž prošel akcelerátorem Startupbootcamp v Amsterdamu. Firma v roce 2016 vstoupila na burzu v Kanadě. V současné době se věnuje rozvíjení fintech aplikací v Africe. Jako mentor spolupracuje či spolupracoval s akcelerátory (Point One ČZU, Startupbootcamp Amsterdam, ESA BIC PRAGUE, programy CzechInvestu,…) či venture investory. Nejvíce ho baví early stage startupy: Rád pomáhá s testování a validací, business modelem, B2B sales, go to market, pitchem či jednání s investory. Angažuje se v aktivitě COVMASK.CZ při ČVUT (masky pro zdravotníky proti COVID-19)

  LinkedIn

 • Lukáš Hrdlička

  CEO, Presenation

  Lukáš Hrdlička

  Lukáš pomáhá vynikajícím lidem vyniknout. Proškolil stovky lidí ve více než 80 firmách nejrůznějších oborů, ale i v korporacích Fortune 500 jako jsou Microsoft, Konica Minolta, či LEGO. Za posledních 9 let připravil řečníky na konference a startup soutěže v Americe, Evropě i Asii se skvělými výsledky jako jsou získané investice, lepší obchodní výsledky, či vyhrané soutěže. Své zkušenosti sdílel na TEDxEAL v Dánsku a také v rámci 63 podnikatelských programů. Skrz jeho online kurzy prošlo více jak 15 000 velmi spokojených účastníků. Zajímají ho všechny příběhy, které by měly být slyšet!

  LinkedIn

 • Adam Kočík

  Managing Director, J&T Ventures

  Adam Kočík

  Má více než 20 let zkušeností v oblasti PE a VC investování. Řídí EUR 40m venture kapitálový fond J&T Ventures, který investuje do startupů ve fázi Seed a A-round. Adam se aktivně věnuje startupům jako mentor, porotce a investor. Zaměřuje se na vyhledávání technologických a inovativních startupů v regionu CEE a SEE, zejména v oblastech fintech, zdravotnictví, vzdělání, smart city, IoT/IoE, Big Data, strojové učení, AI, travel a retail, a na jejich rozjezd a globální expanzi. Je držitelem MBA z London Business School se specializací na Entrepreneurship & Private Equity a MA ze School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University, USA se specializací na International Relations & International Finance.

  LinkedIn

 • Pavlína Louženská

  Zakladatelka, #HolkyzMarketingu

  Pavlína Louženská

  Pavlína konzultuje produkt, marketing a byznys primárně pro technologické startupy a lifestyle značky. Za poslední rok pomáhala 300+ firmám v zemích po celé Evropě, nejen jako Lead Mentor Google for Startups pro Evropu a Afriku. Založila platformu #HolkyzMarketingu, která dnes má přes 28 000 členek a letos proškolí přes 10 000 marketérů. Je členkou správní rady Transparency International a certifikovaným trenérem Google pro Design Thinking a Entrepreneurship. Získala stipendia Young Transatlantic Innovative Leaders Initiative Fellowship, Czech-German Young Professionals, On Deck Community Leaders a Aspen Institute Young Leaders. Zasedá v porotě TechStars Startup Weekend nebo European Commission Social Innovation Competition a pravidelně hostuje Startup Disrupt Female Leaders. V roce 2020 se dostala do výběru Global Startup Awards jako Ecosystem Hero of the Year a mezi 20 lidí, kteří podle Hospodářských novin definovali 2020. Píše na pavlinaspeaks.com.

  LinkedIn

 • Filip Molčan

  CEO, Good Sailors

  Filip Molčan

  Filip se od roku 2002 věnuje podnikání v informačních technologiích. Založil a vedl organizaci OSS Alliance na podporu využívání open-source řešení, pracoval jako konzultant pro open-source pro Evropskou komisi, strávil rok života v Silicon Valley a v současné době se věnuje především inovacím v nových oblastech digitálního podnikání. Jako zakladatel společnosti Good Sailors podporuje více než 16 let hledání smysluplné práce pro hendikepované. Figuruje v žebříčku 100 největších inovátorů v Evropě, získal řadu ocenění z oblasti sociálního podnikání a inovací. Ve volném čase je dobrovolným strážcem národního parku České Švýcarsko a fotografuje.

  LinkedIn

 • Martin Peška & Martin Čáp

  Martin Peška - Founder & Executive Director, Pickerly
  Martin Čáp - Head of Digital Media Strategy

  Martin Peška & Martin Čáp

  Martin Peška a Martin Čáp jsou ostřílení marketéři s více než deseti lety zkušeností a se silným digitálním backgroundem. V agentuře Pickerly pomáhají startupům (například Braiins, Refork či Cyrkl) stavět silnou značku, uspět na globálních trzích, ale také s budováním a tréninkem interních marketingových týmů, či nastavení procesů pro spolupráci s agenturami či freelancery.

  LinkedIn Martin Peška LinkedIn Martin Čáp

 • David Polach

  Investment Manager, J&T Ventures

  David Polach

  David žil, pracoval a studoval ve čtyřech různých zemích. Své zkušenosti získal především v poradenské skupině Ernst & Young ve Švýcarsku, kde byl součástí mezinárodního daňového a transakčního týmu EMEIA se zaměřením na odvětví finančních služeb. Specializuje se na oceňování, stanovení hodnot různých transakcí, dosažení efektivity provozního modelu i analýzu hodnotového řetězce. Je držitelem titulu MSc v oboru Mezinárodní ekonomika podnikové daně z Tilburgu, magisterský titul v oboru mezinárodního obchodu na Vysoké škole ekonomické a obchodní v Praze a certifikace finančního modelování a analytika oceňování. Miluje dobývání hor, stejně jako pomáhá inovativním společnostem využívat jejich plný potenciál.

  LinkedIn

 • Jakub Rož

  CEO & Co-Founder, Flow Media

  Jakub Rož

  Jakub je CEO a spoluzakladatelem digitální agentury Flow Media a influencer marketingové platformy Reward. Od svých 14 let je internetovým podnikatelem a získal mnoho zkušeností, ať už v rámci zakázek pro významné klienty jako Vodafone CZ, Český rozhlas, Pilsner Urquell, BRIT, T.M. Lewin, DHL nebo jeho vlastních projektů.

 • Petra Saktor

  Personalization Director, Gen

  Petra Saktor

  Petřinou specializací je marketing, a to jak ve strategické, tak taktické rovině. Zkušenosti sbírala v reklamní agentuře i na straně klienta - v T-Mobile a Vodafone. V Avastu, kde působí posledních 8 let, postupně vedla globální týmy značky a kreativních služeb, produktového marketingu a zodpovídala za B2B e-commerce. Jako mentor spolupracuje mimo Laboratoře Nadace Vodafone i s VŠE, konzultuje s IT startupy a pravidelně školí pro #HolkyzMarketingu.

  LinkedIn

 • Lenka Stawarczyk

  Konzultantka B2B marketingu

  Lenka Stawarczyk

  Lenka je konzultantka B2B marketingu a strategie značek. Prošla si jak korporáty (třeba LMC), tak start-upy (Brand Embassy, Storyous, FaceUp Technology). Dnes pomáhá hlavně start-upům s prvním výkopem brandu, nastavením tone of voice a startegie komunikace. Pravidelně školí marketing a UX writing pro #HolkyzMarketingu a další evropské business ikubátory. Spolupracuje s několika start-upy na poli SaaS a poslední dobou se zajímá o web3 svět.

  LinkedIn

 • Tomáš Turek

  CEO, Daytrip

  Tomáš Turek

  Tomáš Turek spoluzakladatel startupu Daytrip, který provozuje platformu poskytující soukromou přepravu pro turisty mezi městy s místními řidiči. Společnost vznikla v roce 2015 s cílem nabídnout turistům alternativu k obvyklým způsobům dopravy. Platforma se postupně rozšířila do 85 zemí a její služby od té doby využilo přes 300 000 turistů.

 • Liliana Unachukwu

  Co-Founder & Managing Partner, Pipette & Chart

  Liliana Unachukwu

  Lili je podnikatelka a poradkyně startupů s více než deseti lety zkušeností. Sama jako zakladatelka a CEO získala mezinárodní uznání s produkty z nanovláken. Dnes mezi klienty jejího poradenského butiku Pipette & Chart patří nejen úspěšné startupy jako Ullmanna, Kaleido a Mewery, ale i zahraniční projekty, pro které je Lili jako tzv. smart generalist pravou rukou zakladatelského týmu.

  LinkedIn

 • Tomáš Vančo

  Global Investment Manager, Taiwania Capital

  Tomáš Vančo

  Tomáš Vančo je profesionál v oblasti private equity zaměřený na rizikový kapitál s rozsáhlými zkušenostmi jak na straně investorů, tak na straně startupů. Momentálně pracuje jako manažer globálních investic pro Taiwania Capital CEE Fond, jehož cílem je investování do rychle rostoucích technologických firem v regionu střední a východní Evropy.

  LinkedIn

 • Jakub Zahrádka

  Partner, PMA PARTNERS

  Jakub Zahrádka

  Během 20-ti let mé dosavadní praxe se organizace, řízení a komunikace staly mou hlavní doménou. Své zkušenosti jsem získával v různých pozicích a to buď ve vlastních projektech PMA PARTNERS, iNELS GROUP či v řadě zákaznických projektů a firem (senior projektový manažer, krizový manažer, manažer pro restrukturalizaci, člen boardu, ředitel společnosti, „pravá ruka“ majitele/ředitele společnosti, manažer pro řízení „start-up“ projektů, atd.) a to jak v České republice tak i v zahraničí. Mám rád inovace, nové přístupy a to jak při řešení nových i stávajících projektů, tak i při řízení společností a změnách v nich. Výzvy, náročné a složité projekty, jsou motorem mého života, velmi nerad utíkám z boje.

  LinkedIn

 • Pavlína Zemanová

  Commercial Manager, Vantage Towers

  Pavlína Zemanová

  Pavlína je po celý svůj profesní život pevně spojená s telekomunikacemi. Po studiích působila několik let jako pedagog na Středním odborném učilišti Telekomunikačním v Ostravě Porubě. Poté se začala věnovat telekomunikacím v konzultační roli. Ve Vodafone pracovala 13 let, kde začínala spolupráci na projektu konvergované služby fix-mobile Vodafone Onenet. Poté se 10 let věnovala developmentu a partnerskému programu v oblasti IoT/Machine to machine a Mobile private Network. Od dubna 21 přijala novou výzvu ve společnosti Vantage Towers (nově založená společnost , která se stará o infrastrukturu spol. Vodafone https://www.vantagetowers.com/) , kde má na starosti veškeré komerční dění, včetně markingu. Pavlína je také stále aktivní v Nadaci Vodafone, kde pomáhá novým IoT&ICT projektům v orientaci, rozvoji a následnému úspěchu a to nejen na lokálních trzích. Svou rovnováhu nachází ve své rodině a sportovních aktivitách , zejména golfu.

  LinkedIn