Nastavení soukromí
Petr Biskup
Account Executive, Dell Technologies
Jednou z nejdůležitějších součástí akceleračního programu Laboratoř Nadace Vodafone je široká základna špičkových mentorů a školitelů z řady oborů. Právě individuální práce zkušených mentorů s jednotlivými týmy podle jejich aktuální fáze vývoje a potřeb patří dle samotných projektů, mezi jednu z nejvíce oceňovaných a užitečných podpor, která se jim ze strany našeho akcelerátoru dostává.
Spolupráce Laboratoře s mentory je zpravidla dlouhodobá, ale v případě potřeby a specifik projektů navazujeme spolupráci s novými mentory tak, aby odpovídaly co nejvíce konkrétním a individuálním požadavkům samotných týmů pro danou oblast řešení jejich projektu.
Mezi našimi mentory tak můžete najít odborníky z řady oborů, od finančního či projektového plánování, přes testování produktu, marketingu, práva a v neposlední řadě odborníky na oblasti inovativních digitálních řešení, rozšířenou a virtuální realitu, umělou inteligenci, či například využívání IoT řešení a 5G sítí.
Petr v Dell Technologies rozjíždí spolupráci s velkými systémovými integrátory, konzultačními firmami a hostingovymi společnostmi. Za svou profesní kariéru se věnoval výhradně obchodu a pomoci rozjezdu skvělých a nových nápadu. Petr vám poradí v oblasti obchodu, jak přesvědčit zákazníka a na co si dávat pozor.
Viliam v červnu 2021 vstoupil do VC-backed startupu Encubate, který lidem umožňuje flexibilně rozvíjet jejich podnikatelské dovednosti a stavět základy jejich budoucího podnikání. Ve druhé polovině roku 2020 se přidal ke startupu Parrot, kde se věnoval rozvíjení webové aplikace pro právníky v USA, která pomocí ML transformuje záznamy z výslechů do textových přepisů. Od září 2019 působil jako produktový manažer ve společnosti Kiwi.com, kde se věnoval rozvoji zákaznické aplikace, v části vyhledávání spojení. Od roku 2017 se ve společnosti U+_ věnoval rozvoji produktů startupů v idea fázi, kde zakladatelům pomáhal efektivně definovat jejich technologické produkty, po tom co v roce 2014 NE-úspěšně spoluzaložil startup JOBAdvisor - portál na hodnocení zaměstnavatelů v ČR.
Ondra podniká už od vysoké školy. V roce 2013 spoluzaložil v Berlíně HR startup StartMonday, s nímž prošel akcelerátorem Startupbootcamp v Amsterdamu. Firma v roce 2016 vstoupila na burzu v Kanadě. V současné době se věnuje rozvíjení fintech aplikací v Africe. Jako mentor spolupracuje či spolupracoval s akcelerátory (Point One ČZU, Startupbootcamp Amsterdam, ESA BIC PRAGUE, programy CzechInvestu,…) či venture investory. Nejvíce ho baví early stage startupy: Rád pomáhá s testování a validací, business modelem, B2B sales, go to market, pitchem či jednání s investory. Angažuje se v aktivitě COVMASK.CZ při ČVUT (masky pro zdravotníky proti COVID-19)
Lukáš pomáhá vynikajícím lidem vyniknout. Proškolil stovky lidí ve více než 80 firmách nejrůznějších oborů, ale i v korporacích Fortune 500 jako jsou Microsoft, Konica Minolta, či LEGO. Za posledních 9 let připravil řečníky na konference a startup soutěže v Americe, Evropě i Asii se skvělými výsledky jako jsou získané investice, lepší obchodní výsledky, či vyhrané soutěže. Své zkušenosti sdílel na TEDxEAL v Dánsku a také v rámci 63 podnikatelských programů. Skrz jeho online kurzy prošlo více jak 15 000 velmi spokojených účastníků. Zajímají ho všechny příběhy, které by měly být slyšet!
Má více než 20 let zkušeností v oblasti PE a VC investování. Řídí EUR 40m venture kapitálový fond J&T Ventures, který investuje do startupů ve fázi Seed a A-round. Adam se aktivně věnuje startupům jako mentor, porotce a investor. Zaměřuje se na vyhledávání technologických a inovativních startupů v regionu CEE a SEE, zejména v oblastech fintech, zdravotnictví, vzdělání, smart city, IoT/IoE, Big Data, strojové učení, AI, travel a retail, a na jejich rozjezd a globální expanzi. Je držitelem MBA z London Business School se specializací na Entrepreneurship & Private Equity a MA ze School of Advanced International Studies, Johns Hopkins University, USA se specializací na International Relations & International Finance.
Pavlína konzultuje produkt, marketing a byznys primárně pro technologické startupy a lifestyle značky. Za poslední rok pomáhala 300+ firmám v zemích po celé Evropě, nejen jako Lead Mentor Google for Startups pro Evropu a Afriku. Založila platformu #HolkyzMarketingu, která dnes má přes 28 000 členek a letos proškolí přes 10 000 marketérů. Je členkou správní rady Transparency International a certifikovaným trenérem Google pro Design Thinking a Entrepreneurship. Získala stipendia Young Transatlantic Innovative Leaders Initiative Fellowship, Czech-German Young Professionals, On Deck Community Leaders a Aspen Institute Young Leaders. Zasedá v porotě TechStars Startup Weekend nebo European Commission Social Innovation Competition a pravidelně hostuje Startup Disrupt Female Leaders. V roce 2020 se dostala do výběru Global Startup Awards jako Ecosystem Hero of the Year a mezi 20 lidí, kteří podle Hospodářských novin definovali 2020. Píše na pavlinaspeaks.com.
Filip se od roku 2002 věnuje podnikání v informačních technologiích. Založil a vedl organizaci OSS Alliance na podporu využívání open-source řešení, pracoval jako konzultant pro open-source pro Evropskou komisi, strávil rok života v Silicon Valley a v současné době se věnuje především inovacím v nových oblastech digitálního podnikání. Jako zakladatel společnosti Good Sailors podporuje více než 16 let hledání smysluplné práce pro hendikepované. Figuruje v žebříčku 100 největších inovátorů v Evropě, získal řadu ocenění z oblasti sociálního podnikání a inovací. Ve volném čase je dobrovolným strážcem národního parku České Švýcarsko a fotografuje.
Martin Peška - Founder & Executive Director, Pickerly
Martin Čáp - Head of Digital Media Strategy
Martin Peška a Martin Čáp jsou ostřílení marketéři s více než deseti lety zkušeností a se silným digitálním backgroundem. V agentuře Pickerly pomáhají startupům (například Braiins, Refork či Cyrkl) stavět silnou značku, uspět na globálních trzích, ale také s budováním a tréninkem interních marketingových týmů, či nastavení procesů pro spolupráci s agenturami či freelancery.
Martin Peška
Martin Čáp
David žil, pracoval a studoval ve čtyřech různých zemích. Své zkušenosti získal především v poradenské skupině Ernst & Young ve Švýcarsku, kde byl součástí mezinárodního daňového a transakčního týmu EMEIA se zaměřením na odvětví finančních služeb. Specializuje se na oceňování, stanovení hodnot různých transakcí, dosažení efektivity provozního modelu i analýzu hodnotového řetězce. Je držitelem titulu MSc v oboru Mezinárodní ekonomika podnikové daně z Tilburgu, magisterský titul v oboru mezinárodního obchodu na Vysoké škole ekonomické a obchodní v Praze a certifikace finančního modelování a analytika oceňování. Miluje dobývání hor, stejně jako pomáhá inovativním společnostem využívat jejich plný potenciál.
Jakub je CEO a spoluzakladatelem digitální agentury Flow Media a influencer marketingové platformy Reward. Od svých 14 let je internetovým podnikatelem a získal mnoho zkušeností, ať už v rámci zakázek pro významné klienty jako Vodafone CZ, Český rozhlas, Pilsner Urquell, BRIT, T.M. Lewin, DHL nebo jeho vlastních projektů.
Petřinou specializací je marketing, a to jak ve strategické, tak taktické rovině. Zkušenosti sbírala v reklamní agentuře i na straně klienta - v T-Mobile a Vodafone. V Avastu, kde působí posledních 8 let, postupně vedla globální týmy značky a kreativních služeb, produktového marketingu a zodpovídala za B2B e-commerce. Jako mentor spolupracuje mimo Laboratoře Nadace Vodafone i s VŠE, konzultuje s IT startupy a pravidelně školí pro #HolkyzMarketingu.
Lenka je konzultantka B2B marketingu a strategie značek. Prošla si jak korporáty (třeba LMC), tak start-upy (Brand Embassy, Storyous, FaceUp Technology). Dnes pomáhá hlavně start-upům s prvním výkopem brandu, nastavením tone of voice a startegie komunikace. Pravidelně školí marketing a UX writing pro #HolkyzMarketingu a další evropské business ikubátory. Spolupracuje s několika start-upy na poli SaaS a poslední dobou se zajímá o web3 svět.
Tomáš Turek spoluzakladatel startupu Daytrip, který provozuje platformu poskytující soukromou přepravu pro turisty mezi městy s místními řidiči. Společnost vznikla v roce 2015 s cílem nabídnout turistům alternativu k obvyklým způsobům dopravy. Platforma se postupně rozšířila do 85 zemí a její služby od té doby využilo přes 300 000 turistů.
Lili je podnikatelka a poradkyně startupů s více než deseti lety zkušeností. Sama jako zakladatelka a CEO získala mezinárodní uznání s produkty z nanovláken. Dnes mezi klienty jejího poradenského butiku Pipette & Chart patří nejen úspěšné startupy jako Ullmanna, Kaleido a Mewery, ale i zahraniční projekty, pro které je Lili jako tzv. smart generalist pravou rukou zakladatelského týmu.
Tomáš Vančo je profesionál v oblasti private equity zaměřený na rizikový kapitál s rozsáhlými zkušenostmi jak na straně investorů, tak na straně startupů. Momentálně pracuje jako manažer globálních investic pro Taiwania Capital CEE Fond, jehož cílem je investování do rychle rostoucích technologických firem v regionu střední a východní Evropy.
Během 20-ti let mé dosavadní praxe se organizace, řízení a komunikace staly mou hlavní doménou. Své zkušenosti jsem získával v různých pozicích a to buď ve vlastních projektech PMA PARTNERS, iNELS GROUP či v řadě zákaznických projektů a firem (senior projektový manažer, krizový manažer, manažer pro restrukturalizaci, člen boardu, ředitel společnosti, „pravá ruka“ majitele/ředitele společnosti, manažer pro řízení „start-up“ projektů, atd.) a to jak v České republice tak i v zahraničí. Mám rád inovace, nové přístupy a to jak při řešení nových i stávajících projektů, tak i při řízení společností a změnách v nich. Výzvy, náročné a složité projekty, jsou motorem mého života, velmi nerad utíkám z boje.
Pavlína je po celý svůj profesní život pevně spojená s telekomunikacemi. Po studiích působila několik let jako pedagog na Středním odborném učilišti Telekomunikačním v Ostravě Porubě. Poté se začala věnovat telekomunikacím v konzultační roli. Ve Vodafone pracovala 13 let, kde začínala spolupráci na projektu konvergované služby fix-mobile Vodafone Onenet. Poté se 10 let věnovala developmentu a partnerskému programu v oblasti IoT/Machine to machine a Mobile private Network. Od dubna 21 přijala novou výzvu ve společnosti Vantage Towers (nově založená společnost , která se stará o infrastrukturu spol. Vodafone https://www.vantagetowers.com/) , kde má na starosti veškeré komerční dění, včetně markingu. Pavlína je také stále aktivní v Nadaci Vodafone, kde pomáhá novým IoT&ICT projektům v orientaci, rozvoji a následnému úspěchu a to nejen na lokálních trzích. Svou rovnováhu nachází ve své rodině a sportovních aktivitách , zejména golfu.