Laboratoř Nadace Vodafone

Nastartujte inovace kolem vás

Evropská unie, Evropský sociální fond, Operační program Zaměstnanost Evropská unie, Evropský sociální fond, Operační program Zaměstnanost

Jsme inkubační a akcelerační program pro technologické a sociální startupy

Laboratoř Nadace Vodafone je inkubační a akcelerační program, který zvyšuje ekonomický a sociální dopad projektů, které vytváří nebo rozvíjejí sociální inovace s využitím technologií. Do Laboratoře vstupují nejčastěji malé týmy s nápadem, které během 9 měsíců intenzivní práce s podporou mentorů, konzultantů a školitelů vybudují udržitelný sociální podnik. 

Laboratoř provází týmy pod počátečního nápadu, přes formulaci projektového plánu až po testování produktu a jeho uvedení na trh – získání pilotních zákazníků a investorů. Laboratoř ověřuje zájem trhu a snižuje rizika inovací s ohledem na finanční udržitelnost a zvyšuje jejich dopad tak, aby přesáhl hranici tisíce koncových uživatelů, kteří mají z inovačního řešení přímý a doložitelný užitek.

Od roku 2017 realizuje Nadace Vodafone Laboratoř ve spolupráci se StartupYardem, iCollege Centrem ekonomických studií VŠEM . Od roku 2013 Laboratoř úspěšně absolvovalo 39 inovačních projektů, z nichž 3 projekty expandovaly do zahraničí a 40% z nich stále funguje.

Co od nás dostáváte

Zkušené mentory a konzultanty

kdo jsou mentoři

Propojení na komunitu investorů

naši partneři

Prostředky na fungování týmu

Jak se zapojit

Vstup na český i zahraniční trh

úspěšné projekty

Náš tým

Jan Fencl

Jan Fencl

Programový manažer

Jan Fencl

Honza je programovým manažerem pro Technologie pro společnost a Laboratoř Nadace Vodafone.

jan.fencl1@vodafone.com
+420 607 555 459

Jan Bízik

Jan Bízik

Koordinátor a komunitní manažer

Jan Bízik

Honza je velký fanoušek technologií a společensky odpovědného podnikání. Patří mezi pionýry české start-upové scény a podnikání v high-tech si vyzkoušel na vlastní kůži.

jan.bizik@nadacevodafone.cz
+420 773 584 738

Cedric Maloux

Cedric Maloux

CEO, StartupYard

Cedric Maloux

Cedric zakládá a řídí internetové startupy od roku 1996 a je současným ředitelem akcelerátoru StartupYard. Je členem "Conseillers du Commerce Extérieur de la France", poradního orgánu francouzské vlády pro oblast zahraničního obchodu. Cedric se celou svou kariéru věnuje překlápění technologií do podnikatelských příležitostí.

cedric@startupyard.cz

Linda Janatová

Linda Janatová

Office manažerka

Linda Janatová

Linda zajišťuje projektové řízení v rámci programu Laboratoř Nadace Vodafone.

linda.janatova@nadacevodafone.cz
+420 723 160 743

Michaela Jungrová

Michaela Jungrová

PR a sociální média

Michaela Jungrová

Míša zaštiťuje online a PR pro Laboratoř Nadace Vodafone. Je členkou Studentské rady a Disciplinární komise VŠEM.

pr.laborator@nadacevodafone.cz
+420 739 623 144

Lucie Vnoučková

Lucie Vnoučková

Odborná garantka evaluace

Lucie Vnoučková

Lucie zajišťuje evaluaci a hodnocení efektivnosti impaktů a výstupů projektu Laboratoř Nadace Vodafone 2.0. Působí na CES VŠEM a věnuje se především výzkumu v oblasti lidských zdrojů.

lucie.vnouckova@vsem.cz

Hana Urbancová

Hana Urbancová

Evaluátorka

Hana Urbancová

Hana působí jako externí hodnotitel projektu Laboratoř Nadace Vodafone.  Spolupracuje s výzkumnou organizací CES a ve výzkumu se věnuje sdílení znalostí, age managementu a business continuity.

hana.urbancova@vsem.cz

Mentoři

Alexandra Staňková

Alexandra Staňková

Finance

Alexandra Staňková

Saša pracuje ve Vodafone jako Business partnerka oddělení Consumer Business Unit a COPs pro oblast finančního plánování, efektivity investic a souvisejících činností.

Philip Staehelin

Philip Staehelin

Finance Lidské zdroje Marketing Obchod Podnikání R&D Strategie Technologie

Philip Staehelin

Philip zastával výkonné funkce ve společnosti Roland Berger, CCS, A.T. Kearney, T-Mobile, Accenture a UniCredit. Zahájil také několik startupů a byl pilotní Executive-in-Residence (a nyní spolumajitelem) StartupYard. Pracoval ve správních radách Transparency International, NejTV a AmCham.

Michal Kratochvíl

Michal Kratochvíl

Podnikání

Michal Kratochvíl

Michal je členem StartupYard týmu a CEO BudgetBakers, které vzešli ze SY v roce 2015. Michal byl 11 let výkonným ředitelem Accenture pro Střední Evropu, kde se zaměřoval mimo jiné na bankovnictví a telekomunikace.

Ondřej Bartoš

Ondřej Bartoš

Podnikání

Ondřej Bartoš

Ondřej řídí Credo Ventures, které spolu-zakládal v roce 2009. Dříve působil jako investiční ředitel v MCI Management, kde odpovídal za investice v Česku, Slovensku, Rumunsku a bývalé Jugoslávii. Ondřej vnímá privátní investice jako pomoc podnikatelům naplňovat jejich vize a pomáhat ekonomice podporou inovativních projektů.

Nikola Rafaj

Nikola Rafaj

Technologie

Nikola Rafaj

Nikola je spoluzakladatelem StartupYardu. Má zkušenosti v PR, bankovnictví, platebních nástrojích, telekomunikacích a internetovém prodeji. Nikola pomáhá technologickým startupům zakládat životaschopný business a růst.

Jana Hamplová

Jana Hamplová

Podnikání

Jana Hamplová

Programátorka, online markeťačka a podnikatelka. Je hrdou spoluzakladetelkou 3 firem a členkou neziskové organizace podporující rovnost ve všech lidských oblastech. Miluje internetové hračky, obzvlášť ty zakódované. Rok 2017 je jejím Rokem jinak v organizaci Neposeda.

Lukáš Hudeček

Lukáš Hudeček

Podnikání

Lukáš Hudeček

Lukáš pracoval na projektech z oblasti e-commerce, vývoje průmyslového HW nebo domácích automatizačních systemů. Od roku 2010 organizoval stovky akcí zaměřených na technologie, inovace a podnikání. Založil první komerční startup akcelerátor StartupYard a aktuálně pracuje na projektu Node5.

Martin Kešner

Martin Kešner

Podnikání

Martin Kešner

Více než deset let se věnuje propagaci podnikání mezi mladými lidmi a podpoře začínajících podnikatelů. Založil startupovou soutěž Vodafone Nápad roku. Působí ve Venture Capital fondu J&T Ventures, kde má na starosti investice a správu portfolia. Zaměřuje se na strategické řízení, business development a financování projektů.

Ondřej Staněk

Ondřej Staněk

Podnikání

Ondřej Staněk

Konzultant sebeprezentace, komunikace a průkopník mikrovýrazů v České republice. Pomáhá firmám, které chtějí prezentovat své produkty a služby efektivněji. Spolupracuje s inkubátorem InovaJet a s inkubátorem PointOne, od roku 2016 je členem kolegia startupového inkubátoru StartupVŠEM. 

Tereza Bernardová

Tereza Bernardová

Marketing

Tereza Bernardová

Tereza pracuje v Consumer Marketingu společnosti Vodafone ČR, kde se stará o segment mladých.

Ryan Turner

Ryan Turner

Podnikání Sociální služby Strategie

Ryan Turner

Více než 20 let poskytuje Ryan podporu v oblasti sociálního podnikání napříč obory v USA i jinde. Spolupracoval se sociálními společnostmi i nevládními organizacemi v oblastech jako strategické plánování, rozvoj, komunikace, školení a technická pomoc. V České republice působí jako konzultant a zastánce rozvoje sociálního podnikání.

Kristýna Bokajová

Kristýna Bokajová

Lidské zdroje Marketing Právo

Kristýna Bokajová

Kristýna promítá zkušenosti z top managerských pozic v oboru lidských zdrojů a projektového řízení směrem dovnitř i ven vlastní agentury a jejich klientů. Díky vedení velkých týmů a koučování managerů může Kristýna předávat opravdu cenné rady a znalosti, osvětlit problém a dovést aktéry k rozuzlení a pochopení vlastních chyb.

Lenka Jiráčková

Lenka Jiráčková

Finance Lidské zdroje

Lenka Jiráčková

Lektorka, mentorka, podnikatelka. Jejím hlavním tématem je osobní rozvoj a finance, kterým se věnuje téměř 20 let. Baví ji vzdělávat a mentorovat nejen ve finančním plánování, ale i v principech úspěchu - jak žít šťastně a naplněně. Od roku 2011 je držitelkou prestižního evropského certifikátu EFA – European Financial Advisor.

Ivana Rosenzweigová

Ivana Rosenzweigová

Právo Sociální služby

Ivana Rosenzweigová

Ivana je právnička s praxí v oblasti regulace občanské společnosti a sociální ekonomie v rámci Evropy. Podílela se na tvorbě srovnávacích studií v těchto oblastech a legislativných procesech v mnohých evropských zemích i Ásii. Zajíma se o právní inovace a v současnosti se věnuje propojení technologií a pozitivního společenského dopadu z pohledu práva.

Jan Burian

Jan Burian

Podnikání Strategie Technologie

Jan Burian

Jan Burian je senior manažerem ve společnosti EY v České republice. Absolvoval Technickou univerzitu v Liberci. Působil v Ideal Automotive Bor, GHE Happich a Deloitte. V EY se věnuje projektům v chemickém a strojírenském průmyslu, zvyšování efektivity, konkurenceschopnosti a strategii. Je členem pracovní skupiny Svazu průmyslu a dopravy pro Průmysl 4.0.

Lenka Mrázová

Lenka Mrázová

Finance Lidské zdroje Obchod Podnikání Strategie

Lenka Mrázová

Posunuji lidi v jejich uvažování dál. Základ je 21 let ve špičkovém daňovém poradenství, řízení velkých týmů a projektů, 5 let bourání bariér a bloků v hlavách manažerů a podnikatelů prostřednictvím koučinku a mentorinku, 13 let práce v orgánech Nadace VIA. Inspiruji, provokuji otázkami, zvyšuji pracovní a osobní efektivitu.

Jan Horký

Jan Horký

Sociální služby

Jan Horký

Jan od roku 2006 působí jako konzultant a lektor pro veřejně prospěšné organizace. Specializuje se na oblasti projektového managementu, finanční řízení, měření dopadu v sociální oblasti. Podílel na vzniku metodiky a zavedení Značky spolehlivosti. Dlouhodobě spolupracuje s Asociací veřejně prospěšných organizací ČR, vykonává expertní činnost pro MPSV ČR.

Petr Vít

Petr Vít

Sociální služby

Petr Vít

Právník, problematice neziskového sektoru se věnuje od roku 2005. Poskytuje lektorské a konzultační služby, spolupracuje s Asociaci veřejně prospěšných organizací ČR. Podílí se na tvorbě nové legislativy, publikuje odborné články.

Simona Kijonková

Simona Kijonková

Podnikání Strategie Technologie

Simona Kijonková

Simona je známou českou podnikatelkou - první dámou české e-commerce. Forbes si ji vybral na svou titulní stranu a zařadil ji mezi 75 nejvlivnějších žen České republiky. V oboru e-commerce podniká od roku 2008. Jejím nejúspěšnějším projektem je Zásilkovna, kterou založila v roce 2010. Od roku 2015 se zabývá investicemi do start-upů, jako např. Robeeto a SizeID.

Ivana Čermáková

Ivana Čermáková

Lidské zdroje

Ivana Čermáková

Jak vybrat ty správné nadšence? Je lepší, když jste v týmu všichni stejní nebo každý jiný? V čem je vaše týmová síla? Tyto a podobné otázky řeší Ivana více než 17 let, které strávila v oblasti HR. Je certifikovaný kouč, mentor, trenér, náborový architekt a projektový manažer. Ivana vám vytvoří osobnostní i týmový profil k dosažení maximálního úspěchu.

Helena Dreiseitlová

Helena Dreiseitlová

Marketing

Helena Dreiseitlová

Helena plní sociální sítě obsahem přes 10 let a digitální svět ji plně pohltil se vstupem do neziskové organizace, která podporuje ženy v kariéře a rovnost platů. Zná pozadí sociálního podnikání a touhu cestovat naplňuje vedením týmů na zahraniční projekty, kde (se) často inspiruje. Ráda propojuje lidi i jejich zájmy.

Ondřej Pecka

Ondřej Pecka

Technologie

Ondřej Pecka

Ondřej propojuje svět technologií a businessu. Aktuálně pracuje ve Vodafone v technologické divizi, kde má na starosti vývoj konvergentních služeb. Ondřej se v telekomunikacích pohybuje více než patnáct let a má zkušenosti se síťovými technologiemi, projektovým managementem a řízením obchodních vztahů.

Petra Francová

Petra Francová

Sociální služby

Petra Francová

Petra se sociálnímu podnikání věnuje od roku 2004. Má praktické zkušenosti s fungováním sociálních podniků. Věnuje se nastavování principů sociálního podniku. Má koncepční a strategické zkušenosti v oblasti zakládání a řízení sociálních podniků včetně zpracování a připomínkování podnikatelských plánů.

Ladislav Tabák

Ladislav Tabák

Finance Obchod Podnikání Strategie

Ladislav Tabák

Ladislav je manažerem inovací ve spolecnosti Deloitte. Zaměřuje se na strategie, implementace technologických řešení a rozvoj podnikání. V minulosti působil taky jako spoluzakladatel Bratislavského Impact Hubu, kde se věnoval podpoře a šíření sociálních inovací a společensky prospěšného podnikání.

Pavel Heczko

Pavel Heczko

Finance Obchod Podnikání Strategie

Pavel Heczko

Pavel je seniorním poradcem pro strategii a rozvoj společnosti KBC. Radí vrcholovému vedení v otázkách, jako jsou firemní strategie, obchodní plány a recenze, fúze a akvizice, restrukturalizace podniků a rozvoj firem. Dříve Pavel vedl digitální transformační kancelář v ČSOB. Pavel je také mentorem a investorem v pražském startup akcelerátoru StartupYard.

Jan Habich

Jan Habich

Marketing R&D Strategie Technologie

Jan Habich

Honza navrhuje, staví a testuje produkty. V Rockaway pomáhá s inovací služeb, ve Oneprove má na starost produkt využívající umělé inteligence k identifikaci padělků a zbývající čas věnuje obchodu s karbonovými koly. Mentoruje také v rámci StartupYard, Google Launchpad. Má rád zelený čaj, zvlášť pokud je ho hodně.

Jamie Gylden

Jamie Gylden

Technologie

Jamie Gylden

Jamie Gylden je bývalý seniorní konzultant společnosti Accenture se zkušenostmi v rozsáhlých a komplexních IT projektech. Po odchodu z Accenture pokračuje Jamie na volné noze, včetně řízení IT softwaru pro AirBank. Jamie také působí jako mentor pro akcelerátor Startup Yard.

David Kovalský

David Kovalský

Finance Lidské zdroje Obchod Podnikání R&D Strategie

David Kovalský

David je nadšenec do FinTech a technologických startupů v (před) počáteční fázi. Účastní se pravidelně inkubačních a akceleračních programů, kde jeho svěřenci už získali několik milionů EUR investic. Jeho vášní jsou sociální podnikání a udržitelný rozvoj.

Avidan Hirsch

Avidan Hirsch

Finance Podnikání R&D Strategie Technologie

Avidan Hirsch

Avidan je spoluzakladatel a produktový manažer Contacts+. Vytvořil produkty, které využívá více jak 20 milionů uživatelů po celém světě. Má více jak 12 let profesionální praxe a silné spotřebitelské, produktové a finanční kompetence.

Marcel Vargaeštok

Marcel Vargaeštok

Finance Lidské zdroje Marketing Podnikání Strategie

Marcel Vargaeštok

Marcel je podnikatel a mentor. Po pěti letech marketingu a financí v Procter & Gamble v Budapešti se přestěhoval do Prahy, kde založil Chefparade. Je to největší škola vaření ve střední Evropě. Dále založil i festival Foodparade, Chefparade food-truck, Chefshop, Congrady, Ordr, Chefstarter, Footshop. Vedle toho působí Marcel jako lektor a mentor v řadě inkubátorů,…

Amit Paunikar

Amit Paunikar

Marketing Podnikání R&D Strategie Technologie

Amit Paunikar

Amit Paunikar pracuje je hlavním produktovým manažerm Skype, kde je zodpovědný za portfolio produktů Skype. Má více než 16 let zkušeností s inovativními a vysoce škálovatelnými produkty pro velké a malé firmy. Působil ve společnostech Mediastudio, Marketshare, Google a Yahoo! Je držitelem 4 patentů v oblasti počítačových sítí, reklamy a analýzy.

Monika Fenyková

Monika Fenyková

Lidské zdroje Obchod Strategie Technologie

Monika Fenyková

Monika je ředitelkou a spolumajitelkou Yventech. Dříve pracovala na pozici HR manažera v AV MEDIA, ProMoPro nebo Zentiva. V Yventechu využívá plně svůj potenciál pro vedení lidí, procesní a projektové řízení. Věnuje se aktivně finančnímu a obchodnímu řízení firmy a marketingu.

Monika Klucová

Monika Klucová

Marketing Právo

Monika Klucová

Monika je právnička, ekonomka a mediátorka s dlouholetou praxí v oblasti firemní komunikace. Zaměřuje se na právo občanské, obchodní, pracovní, ochranu osobních údajů, řádnou správu a řízení obchodních společností a prevenci trestní odpovědnosti právnických osob. Pomáhá svým klientům vyřešit spory prostřednictvím mediace. 

Martin Rusnák

Martin Rusnák

Finance Lidské zdroje Marketing Obchod Podnikání Právo R&D Strategie Technologie

Martin Rusnák

Martin má 5 let zkušeností jako manažerský konzultant. Pracoval v různých společnostech (Arthur D. Little, EY, ICG) a také jako nezávislý. Baví ho inovace a mentoring, mimo jiné i pro StartupYard. Martin je inovativní i v malém rodinném podnikání.

Daniela Bednáriková

Daniela Bednáriková

Finance Podnikání Sociální služby

Daniela Bednáriková

Daniela se v oblasti sociálního podnikání pohybuje od roku 2009, působí zejména jako lektorka, konzultantka a expertka pro oblast financí. Má praktické zkušenosti s tvorbou finanční části podnikatelských plánů. Je spoluzakladatelkou a ředitelkou P3 – People, Planet, Profit, o.p.s.

Martin Potančok

Martin Potančok

Technologie

Martin Potančok

Martin působí jako programový manažer BusinessPORTu, jednoho z programů xPORT VŠE Business Akcelerátoru. Zaměřuje se na Project Management/Business Analysis v projektech z oblasti zdravotnictví.

Jan Louda

Jan Louda

Technologie

Jan Louda

Honza působí jako manažer univerzitních programů v IBM ČR a SR. Je specialistou na "human-centered design", tj. s tim jak vytvaret produkty, ktere pro uzivatele funguji, a ktere uzivatele miluji. V rámci produktového designu se zabývá designovými přístupy (kvalitativní výzkum, porozumění uživateli, návrh řešení, prototypování, testování s uživateli).

Kamil Hofrichter

Kamil Hofrichter

Obchod Podnikání Strategie

Kamil Hofrichter

Kamil se zabývá zakládáním a vedením malých a středních firem, jejich ozdravováním a rozvojem. Řídí interní procesy, funkce a agendy, obchoduje, uzavírá koalice se zákazníky i dodavateli. Působí ve firmách se zaměřením na informační a komunikační systémy a technologie.

Břetislav Stromko

Břetislav Stromko

Marketing Strategie

Břetislav Stromko

Břetislav se pohybuje ve světě marketingu a reklamy již 10 let. Vedl analytické oddělení Ogilvy, podílel se na kampaních a věrnostních programech v O2 a nyní řídí marketing operations v Socialbakers. Zároveň již osmým rokem přednáší na Vysoké škole ekonomie a managementu a třetím rokem buduje vlastní značku designového sportovního oblečení SYN v pohybu.

Roman Zuzák

Roman Zuzák

Podnikání Strategie

Roman Zuzák

Roman působil 28 let v manažerských pozicích a v podnikatelském poradenství. Od roku 1998 přednáší na VŠ strategický a krizový management. Realizoval projekt mentoringu v Klubu mladých manažerů České manažerské asociace a působil v něm jako mentor.

Vladimír Kozák

Vladimír Kozák

Lidské zdroje Obchod Podnikání R&D Sociální služby Strategie Technologie

Vladimír Kozák

Vladimír má více než 19 let zkušeností v oblasti řízení, technologií a inovací. Řídil projekty související s lékařským, automobilovým a procesním plánováním. Jako CTO řídil každodenní provozní aktivity za 10 milionů USD, 160 zaměstnanců firmy softwarového inženýrství a aplikovaného výzkumu.

Štefánia Špirková

Štefánia Špirková

Lidské zdroje

Štefánia Špirková

Štefánia působila dlouhá léta jako HR manažerka řady společností, mimo jiné Elektrizace železnic Praha, Unipetrol Group, ABB a dalších.

Jakub Turner

Jakub Turner

Finance Marketing Technologie

Jakub Turner

Za svoji krátkou kariéru ušel velký kus cesty. Z accounta se vypracoval až na obchodního ředitele digitalni agentury Sun Marketing (dnes Taste), která se zaměřuje na výkonnostní marketing. Po 5 letech odešel do Kebooly kvůli lásce k datům, kde pomáhá velkým firmám se získáváním informací, které jim pomohou k efektivnějšímu řízení všech oblastí jejich byznysu.

Kateřina Grausová

Kateřina Grausová

Finance Obchod Podnikání Strategie

Kateřina Grausová

Kateřina je duší podnikatelka. Revitalizovala firmy a ví, jak je důležitý nezaujatý pohled zvenčí. Založila a vede organizaci, kde dělá totéž v rámci sociálního podnikání. Její doménou je obchod a prý vidí obchodní příležitosti za každým rohem.

Zřizovatelé programu

Laboratoř je jedním z hlavních programů Nadace Vodafone, jejímž zřizovatelem je společnost Vodafone Czech Republic, a.s. Laboratoř Nadace Vodafone využívá expertního a technologického zázemí zřizovatele a otevírá týmům dveře do sítě Nadací Vodafone po celém světě.

Laboratoř Nadace Vodafone bude v letech 2017 – 2020 spolufinancovaná z Operačního programu Zaměstnanost.

Partneři

Dokumenty ke stažení

Souhlasím s použitím cookies dle Prohlášení o ochraně osobních údajů na webu Laboratoř Nadace Vodafone. Rozumím