Laboratoř Nadace Vodafone

Nastartujte inovace kolem vás

Evropská unie, Evropský sociální fond, Operační program Zaměstnanost Evropská unie, Evropský sociální fond, Operační program Zaměstnanost

Jsme inkubační a akcelerační program pro technologické a sociální startupy

Laboratoř Nadace Vodafone je inkubační a akcelerační program, který zvyšuje ekonomický a sociální dopad projektů, které vytváří nebo rozvíjejí sociální inovace s využitím technologií. Do Laboratoře vstupují nejčastěji malé týmy s nápadem, které během 9 měsíců intenzivní práce s podporou mentorů, konzultantů a školitelů vybudují udržitelný sociální podnik. 

Laboratoř provází týmy pod počátečního nápadu, přes formulaci projektového plánu až po testování produktu a jeho uvedení na trh – získání pilotních zákazníků a investorů. Laboratoř ověřuje zájem trhu a snižuje rizika inovací s ohledem na finanční udržitelnost a zvyšuje jejich dopad tak, aby přesáhl hranici tisíce koncových uživatelů, kteří mají z inovačního řešení přímý a doložitelný užitek.

Od roku 2017 realizuje Nadace Vodafone Laboratoř ve spolupráci se StartupYardem, iCollege Centrem ekonomických studií VŠEM . Od roku 2013 Laboratoř úspěšně absolvovalo 39 inovačních projektů, z nichž 3 projekty expandovaly do zahraničí a 40% z nich stále funguje.

Co od nás dostáváte

Zkušené mentory a konzultanty

kdo jsou mentoři

Propojení na komunitu investorů

naši partneři

Prostředky na fungování týmu

Jak se zapojit

Vstup na český i zahraniční trh

úspěšné projekty

Náš tým

Jan Fencl

Jan Fencl

Programový manažer

Jan Fencl

Honza je programovým manažerem pro Technologie pro společnost a Laboratoř Nadace Vodafone.

jan.fencl1@vodafone.com
+420 607 555 459

Jan Bízik

Jan Bízik

Koordinátor a komunitní manažer

Jan Bízik

Honza je velký fanoušek technologií a společensky odpovědného podnikání. Patří mezi pionýry české start-upové scény a podnikání v high-tech si vyzkoušel na vlastní kůži.

jan.bizik@nadacevodafone.cz
+420 773 584 738

Cedric Maloux

Cedric Maloux

CEO, StartupYard

Cedric Maloux

Cedric zakládá a řídí internetové startupy od roku 1996 a je současným ředitelem akcelerátoru StartupYard. Je členem "Conseillers du Commerce Extérieur de la France", poradního orgánu francouzské vlády pro oblast zahraničního obchodu. Cedric se celou svou kariéru věnuje překlápění technologií do podnikatelských příležitostí.

cedric@startupyard.cz

Linda Janatová

Linda Janatová

Office manažerka

Linda Janatová

Linda zajišťuje projektové řízení v rámci programu Laboratoř Nadace Vodafone.

linda.janatova@nadacevodafone.cz
+420 723 160 743

Michaela Jungrová

Michaela Jungrová

PR a sociální média

Michaela Jungrová

Míša zaštiťuje online a PR pro Laboratoř Nadace Vodafone. Je členkou Studentské rady a Disciplinární komise VŠEM.

pr.laborator@nadacevodafone.cz
+420 739 623 144

Lucie Vnoučková

Lucie Vnoučková

Odborná garantka evaluace

Lucie Vnoučková

Lucie zajišťuje evaluaci a hodnocení efektivnosti impaktů a výstupů projektu Laboratoř Nadace Vodafone 2.0. Působí na CES VŠEM a věnuje se především výzkumu v oblasti lidských zdrojů.

lucie.vnouckova@vsem.cz

Hana Urbancová

Hana Urbancová

Evaluátorka

Hana Urbancová

Hana působí jako externí hodnotitel projektu Laboratoř Nadace Vodafone.  Spolupracuje s výzkumnou organizací CES a ve výzkumu se věnuje sdílení znalostí, age managementu a business continuity.

hana.urbancova@vsem.cz

Mentoři

Alexandra Staňková

Alexandra Staňková

Finance

Alexandra Staňková

Saša pracuje ve Vodafone jako Business partnerka oddělení Consumer Business Unit a COPs pro oblast finančního plánování, efektivity investic a souvisejících činností.

Philip Staehelin

Philip Staehelin

Podnikání

Philip Staehelin

Philip působil v manažerských pozicích společností CCS,  A.T. Kearney, T-Mobile, Accenture, a investiční banky UniCredit. Je spoluzakladatelem Video Recruit - společnosti, která nedávno získala 1,5 milionů Euro pro globální expanzi.

Michal Kratochvíl

Michal Kratochvíl

Podnikání

Michal Kratochvíl

Michal je členem StartupYard týmu a CEO BudgetBakers, které vzešli ze SY v roce 2015. Michal byl 11 let výkonným ředitelem Accenture pro Střední Evropu, kde se zaměřoval mimo jiné na bankovnictví a telekomunikace.

Ondřej Bartoš

Ondřej Bartoš

Podnikání

Ondřej Bartoš

Ondřej řídí Credo Ventures, které spolu-zakládal v roce 2009. Dříve působil jako investiční ředitel v MCI Management, kde odpovídal za investice v Česku, Slovensku, Rumunsku a bývalé Jugoslávii. Ondřej vnímá privátní investice jako pomoc podnikatelům naplňovat jejich vize a pomáhat ekonomice podporou inovativních projektů.

Nikola Rafaj

Nikola Rafaj

Technologie

Nikola Rafaj

Nikola je spoluzakladatelem StartupYardu. Má zkušenosti v PR, bankovnictví, platebních nástrojích, telekomunikacích a internetovém prodeji. Nikola pomáhá technologickým startupům zakládat životaschopný business a růst.

Jana Hamplová

Jana Hamplová

Podnikání

Jana Hamplová

Programátorka, online markeťačka a podnikatelka. Je hrdou spoluzakladetelkou 3 firem a členkou neziskové organizace podporující rovnost ve všech lidských oblastech. Miluje internetové hračky, obzvlášť ty zakódované. Rok 2017 je jejím Rokem jinak v organizaci Neposeda.

Lukáš Hudeček

Lukáš Hudeček

Podnikání

Lukáš Hudeček

Lukáš pracoval na projektech z oblasti e-commerce, vývoje průmyslového HW nebo domácích automatizačních systemů. Od roku 2010 organizoval stovky akcí zaměřených na technologie, inovace a podnikání. Založil první komerční startup akcelerátor StartupYard a aktuálně pracuje na projektu Node5.

Martin Kešner

Martin Kešner

Podnikání

Martin Kešner

Více než deset let se věnuje propagaci podnikání mezi mladými lidmi a podpoře začínajících podnikatelů. Založil startupovou soutěž Vodafone Nápad roku. Působí ve Venture Capital fondu J&T Ventures, kde má na starosti investice a správu portfolia. Zaměřuje se na strategické řízení, business development a financování projektů.

Ondřej Staněk

Ondřej Staněk

Podnikání

Ondřej Staněk

Konzultant sebeprezentace, komunikace a průkopník mikrovýrazů v České republice. Pomáhá firmám, které chtějí prezentovat své produkty a služby efektivněji. Spolupracuje s inkubátorem InovaJet a s inkubátorem PointOne, od roku 2016 je členem kolegia startupového inkubátoru StartupVŠEM. 

Tereza Bernardová

Tereza Bernardová

Marketing

Tereza Bernardová

Tereza pracuje v Consumer Marketingu společnosti Vodafone ČR, kde se stará o segment mladých.

Kristýna Bokajová

Kristýna Bokajová

Podnikání

Kristýna Bokajová

Kristýna promítá zkušenosti z top managerských pozic v oboru lidských zdrojů a projektového řízení směrem dovnitř i ven vlastní agentury a jejich klientů. Díky vedení velkých týmů a koučování managerů může Kristýna předávat opravdu cenné rady a znalosti, osvětlit problém a dovést aktéry k rozuzlení a pochopení vlastních chyb.

Ivana Rosenzweigová

Ivana Rosenzweigová

Právo

Ivana Rosenzweigová

Ivana je právnička s praxí v oblasti regulace občanské společnosti a sociální ekonomie v rámci Evropy. Podílela se na tvorbě srovnávacích studií v těchto oblastech a legislativných procesech v mnohých evropských zemích i Ásii. Zajíma se o právní inovace a v současnosti se věnuje propojení technologií a pozitivního společenského dopadu z pohledu práva.

Lenka Mrázová

Lenka Mrázová

Finance Lidské zdroje

Lenka Mrázová

Posunuji lidi v jejich uvažování dál. Základ je 21 let ve špičkovém daňovém poradenství, řízení velkých týmů a projektů, 5 let bourání bariér a bloků v hlavách manažerů a podnikatelů prostřednictvím koučinku a mentorinku, 13 let práce v orgánech Nadace VIA. Inspiruji, provokuji otázkami, zvyšuji pracovní a osobní efektivitu.

Zřizovatelé programu

Laboratoř je jedním z hlavních programů Nadace Vodafone, jejímž zřizovatelem je společnost Vodafone Czech Republic, a.s. Laboratoř Nadace Vodafone využívá expertního a technologického zázemí zřizovatele a otevírá týmům dveře do sítě Nadací Vodafone po celém světě.

Laboratoř Nadace Vodafone bude v letech 2017 – 2020 spolufinancovaná z Operačního programu Zaměstnanost.

Partneři

Dokumenty ke stažení

Souhlasím s použitím cookies dle Prohlášení o ochraně osobních údajů na webu Laboratoř Nadace Vodafone. Rozumím